Pływanie

Strona główna Sport Pływanie

Zawody pływackie MEYN 2012

W sobotę 24 listopada 2012r. na Pływalni Miejskiej „Rafa" w Lęborku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży MEYN.

Magda Wójcik najlepsza w Słupsku

Na ogólnopolskich zawodach pływackich dla młodzieży w Słupsku, doskonałą dyspozycję startową zaprezentowała dwójka młodych pływaków z UKS jedynka SOLEX Lębork. W zawodach rywalizowało ponad 500 pływaków z 12 klubów.

Solex w Wiedniu = 20 medali

W dniach 3-5 czerwca 2011 roku na 50-cio metrowej, odkrytej pływalni w rywalizacji z pływakami z Austrii, Rumuni, Rosji, Czech, Słowacji, Chorwacji, Węgier i Polski – zawodnicy SOLEX-u wywalczyli 20 medali (2 złote, 9 srebrnych, 9 brązowych).

II Memoriał Stanisława Uby

W sobotę, 21 maja 2011 roku na pływalni „Rafa” w Lęborku odbyły się zawody pływackie dzieci i młodzieży. W zawodach wzięło udział 134 pływaków z Kołobrzegu, Tczewa, Słupska, Gdańska, Wejherowa i Lęborka. Pływacy rywalizowali o medale i tytuły najlepszych zawodników w sześciu kategoriach wiekowych.

Medale dla SOLEX-u w Drzonkowie

Pięć medali zdobyli w finałach XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Pływaniu zawodnicy SOLEX-u Lębork. Impreza odbyła się w dniach 23-25 lipca na 50-cio metrowej pływalni w Drzonkowie.

Zawada podbija Europę

W dniach 14-18 lipca 2010 roku na 50-metrowej pływalni w Helsinkach odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Pływaniu.

Zdobyli 45 medali w Słupsku

Uczestniczący w VI Mityngu Pływackim „Słupsk Bursztynowym Sercem Europy” w dniach 27-28 marca 2010 roku młodzi zawodnicy SOLEX-u Lębork wywalczyli 45 medali (18 złotych, 15 srebrnych i 12 brązowych). W rocznikach 1998-1994 podopieczni trenera Dariusza Gromulskiego zdobyli puchar zajmując drugie miejsce w klasyfikacji zespołowej. Zwycięzcami zostali pływacy ZNICZ-a Koszalin.

Zawada zdobył dwa medale

Dwa medale - złoty i brązowy - zdobył Mateusz Zawada z lęborskiego klubu UKS Solex, podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Pływaniu odbywającej się na 50-metrowej pływalni w Oświęcimiu.

Renusz drugi w Gorzowie Wlkp.

520 pływaków ze 120 klubów rywalizowało o czołowe miejsca w kraju w letnich mistrzostwach Polski młodzików 13 letnich w Gorzowie Wielkopolskim. Na 50 metrowej pływalni „Słowianka” wspaniale spisali się pływacy Soleksu Lębork.

Pracowity weekend Soleksu

Pracowity weekend spędzili pływacy Soleksu Lębork w różnych miastach Polski. Najstarsi rywalizowali w Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich w Dębnicy. W Oświęcimiu rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich, natomiast w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski 12-latków w Pływaniu.
11,401FaniLubię
367ObserwującyObserwuj
- Wspieraj nasze NGO -

CZYTAJ TAKŻE