W sobotę 24 listopada 2012r. na Pływalni Miejskiej „Rafa” w Lęborku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży MEYN.

W zawodach o medale i puchary rywalizowało aż 540 pływaków z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Rumi, Wejherowa, Malborka, Kartuz, Chojnic, Starogardu Gdańskiego, Koszalina, Słupska i Lęborka. W klasyfikacji medalowej zwyciężyli pływacy Znicza Koszalin zdobywając 50 krążków (18 złotych, 16 srebrnych i 16 brązowych), II miejsce zajął Solex Lębork zdobywając 25 krążków, III miejsce – Morena Gdańsk – 23 medale.

Pływacy Skalara Słupsk zdobyli 17 medali i sklasyfikowani zostali na V miejscu. Najlepszą zawodniczką zawodów w kategorii dziewcząt 8-letnich (rocznik 2004) została Olimpia Gromulska z Solexu Lębork, która zajęła I miejsce na 50 m st. dowolnym 0,44,16 i II miejsce na 100 m st. zmiennym 1,55,17.

W kategorii chłopców 15-letnich i starsi najlepszym pływakiem zawodów został Piotr Renusz z Solexu Lębork, który zajął I miejsca na dystansach 100 m st. dowolnym i zmiennym 0,53,77 i 1,02,00.

Z pływaków Solexu Lębork I miejsca i złote medale zdobyli również: Paula Walkusz na 50 m st. klasycznym, Magdalena Wójcik na 100 m st. grzbietowym, Jan Horackiewicz na 100 m st. zmiennym, Maciej Hrycyk na 100 m st. grzbietowym, Dawid Tołłoczko na 100 m st. klasycznym. Drugie i trzecie miejsca zdobyli również: Amelia Kowalska, Martyna Hallmann, Stefan Rompa-Kardas, Bartłomiej Szyca, Olimpia Gromulska, Dawid Tołłoczko, Bartłomiej Baranowski, Barbara Szyca, Magdalena Wójcik, Jan Horackiewicz, Jan Adamiak, Aleksandra Meyna, Marcin Krawczyk, Dominika Kaczmarek i Julia Kulik.

Pływackie zawody otworzył burmistrz Lęborka Witold Namyślak. Sprawna organizacja zawodów z zastosowaniem elektronicznego pomiaru czasu uatrakcyjniła pływacką imprezę.