Reklama

Sukcesem zakończyła się pierwsza lęborska gala boksu, w ramach której odbył się mecz Polska – Kanada. W pełnej emocji do końca rywalizacji zwyciężyli polscy pięściarze.

Efektowne walki toczone przez młodych zawodników w Miejskiej Hali Sportowej, jak podkreśla większość widzów mogły się podobać. Emocjonujące starcie Polski z Kanadą było nierozstrzygnięte, aż do ostatniego pojedynku, w którym Nikodem Jeżewski z klubu Bombardier Gdynia zmierzył się z Kanadyjczykiem Pierre-Andre Mathieu. Widoczna nawet przy pierwszym spojrzeniu przewaga Polaka, zdecydowanie wyższego od przeciwnika, przełożyła się także na jego dominację w ringu. Jeżewski punktując rywala lewą ręką zapewnił zwycięstwo sobie i w całym meczu Polakom.

fot. Piotr Majewski

Gwiazdą wieczoru był Dariusz „Tiger” Michalczewski, który przy tej okazji wspominał swoją służbę wojskową odbytą w lęborskiej jednostce. Bokser wraz z burmistrzem miasta wręczał zawodnikom nagrody. Życzył również powodzenia działaczom klubu Orkan Lębork, który od niedawna trenuje w naszym mieście młodych adeptów pięściarstwa. W wydarzeniu uczestniczył także znany z ringu i tabloidowych mediów kickbokser Józef Warchoł z Koszalina.

Lęborczanie, którzy uczestniczyli w gali współorganizowanej przez lęborski klub bokserski Orkan i Gruchała Team Chojnice zgodnie podkreślają dobrą organizację i spory rozmach wydarzenia. Czas między walkami umilały widzom licytacje oraz występy atrakcyjnych pań z grupy tanecznej Arabeska ze Słupska.

Walki z Gali Boksu Seniorów i Juniorów POLSKA VS KANADA

  • 60kg: Walid Soliman (1994) – Łukasz Niemczyk (Champion Powiat Legnicki) – wygrał Łukasz Niemczyk V.O (0:2).
  • 60 kg Tahirali Qadrei (1996) – Dariusz Ziemczyk (Skorpion Szczecin) – wygrał Polak Dariusz Ziemczyk 1:2 (0:4).
  • 64 kg Walid Soliman (1994) – Przemysław Runowski (KS Damnica) – wygrał Polak Przemysław Runowski 2r.PPS (0:6).
  • 64 kg Francisco Dumitru (1995) – Jakub Gitlin (Zatoka Braniewo) – wygrał Polak Jakub Gitlin 1:2 (0:8).
  • 69 kg Steven Butler (1995) – Marcin Gołębiewski (Champion Nowy Dwór Mazowiecki)  – wygrał Kanadyjczyk Steven Butler 3:0 (2:8).
  • 75kg: Erik Bazinyan (1995) – Przemysław Runowski (KS Damnica) – wygrał Erik Bazinyan (1995) – v.o (4:8).
  • 81 kg Kevin Ercolano (1995) – Mateusz Trybuch (Champion Nowy Dwór Mazowiecki) – wygrał Kanadyjczyk Kevin Ercolano 3:0 (6:8).
  • 69 kg Jacob Landry – Patryk Godlewski (Boxing Team Chojnice) – remis (7:9).
  • 81 kg Jonathan Savard – Sebastian Rachut (Zagłębie Konin) – wygrał Kanadyjczyk Jonathan Savard 3:0 (9:9).
  • 91 kg Pierre Andre Mathieu – Nikodem Jeżewski (Bombardier Gdynia) – wygrał Nikodem Jeżewski 0:3 (9:11).

Galeria

[nggallery id=182]

fot. Piotr Majewski / Łukasz Hrycyk