Reklama

Masz problem z zadłużeniem i brak pomysłu na poprawienie swojej sytuacji? Z pomocą przychodzi lęborska kancelaria Vestra i jej projekt „Nabici w długi”. Warto wiedzieć, że każdy dłużnik ma nie tylko obowiązki, ale także swoje prawa – szczegóły poniżej.

Jeżeli znalazłeś się na życiowym zakręcie i wpadłeś w spiralę zadłużenia, nie poddawaj się! Oprócz obowiązków masz również swoje prawa, o które pomożemy Ci walczyć!

Powszechnie wiadomo, że obowiązkiem każdego dłużnika jest terminowa spłata zobowiązań. Co jednak w sytuacji, gdy Cię to przerasta, a Twoja sytuacja życiowa nie pozwala Ci na wywiązanie się z tego obowiązku? W takim przypadku możesz skutecznie bronić się przed wierzycielami i windykatorami. Wykwalifikowana kadra naszych pracowników pomoże Ci skutecznie bronić się w trakcie postępowania sądowego.

Pamiętaj, windykator nie jest komornikiem i ma ograniczone możliwości, które często są przez niego nadużywane. Co to oznacza dla Ciebie? Nie możesz być zastraszany, nękany uporczywymi telefonami, nachodzony w miejscu swojego zamieszkania oraz w miejscu pracy. Windykator również nie ma prawa pytać o Twoją sytuację życiową i finansową współpracowników, sąsiadów, znajomych czy rodziny. Nie daj się osaczyć – uprawnienia windykatora są znikome w porównaniu do uprawnień komornika, zaś wierzyciel swoich roszczeń powinien dochodzić przede wszystkim przed właściwym organem jakim jest sąd. Windykator może jedynie wezwać Cię do zapłaty lub podjąć próbę zawarcia ugody. Pamiętaj, aby w trakcie rozmowy z windykatorem nie podpisywać podsuwanych przez niego dokumentów, ani na nic się nie godzić.

Windykator będzie próbował zmusić Cię do podpisania niekorzystnych dla Ciebie dokumentów, co w efekcie doprowadzi do powiększenia Twojego zadłużenia, a także uniemożliwi skuteczny proces uwolnienia od zadłużenia.

Pamiętaj również o tym, że sprawa Twojego zadłużenia nie od razu znajdzie się u komornika – to wymaga czasu, a także jest dla wierzyciela kosztowne, dlatego też windykatorzy próbują nakłonić dłużnika do spłaty zobowiązań, uciekając się do sposobów niekoniecznie zgodnych z literą prawa. Chcąc dochodzić swoich roszczeń wierzyciel w pierwszej kolejności powinien złożyć pozew o zapłatę do właściwego sądu.

Co powinieneś zrobić, gdy otrzymasz pozew bądź nakaz z sądu? W takiej sytuacji niezwłocznie zgłoś się do Nas, a my dokonamy wszelkich starań, abyś został skutecznie uwolniony od długu. Nie obawiaj się postępowania sądowego, my przeprowadzimy je dla Ciebie skutecznie, bez narażania Cię na stres związany z obecnością w sądzie. Co więcej, podczas trwania postępowania sądowego to Ty jesteś górą! – windykator nie ma prawa Cię już nękać.

Dopóki sprawa sądowa nie jest zakończona – wszystko jest możliwe. Dlaczego? Często okazuje się, że w obliczu faktów i dowodów przedstawionych w sądzie, wierzyciele działają niesłusznie – nie mają tak naprawdę podstaw to egzekwowania Twojego zadłużenia, co w efekcie może doprowadzić do anulowania Twojego długu.

Skontaktuj się z naszą Kancelarią już dziś! Jesteśmy w stanie sprawić, że znów będziesz cieszyć się życiem bez długów!

Poprzedni artykułGdzie zrobimy dziś „alarmowe zakupy” w Lęborku? Handel w niedzielę znów na cenzurowanym
Następny artykułInstalacje naziemne nie tylko dla farm fotowoltaicznych