Reklama

Wolnostojące instalacje fotowoltaiczne montowane są głównie na potrzeby przemysłu lub na farmach fotowoltaicznych, jednak z powodzeniem można ten rodzaj montażu wykorzystać w inwestycjach prywatnych. Warunkiem jest posiadanie przy domu skrawka wolnego terenu najlepiej niezacienionego.

Do montażu wolnostojących systemów PV służą konstrukcje fotowoltaiczne, które montuje się na ziemi na kilka sposobów: przez wbijanie podpór w grunt, kotwienie wsporników do płyt lub fundamentów betonowych, wkręcane podpór lub zalewane ich betonem.

Gdy konstrukcje są już przygotowane, przytwierdza się do nich szyny wzdłużne, a także resztę części składowych systemu PV – moduły, falownik i okablowanie.

Decydując się na tego typu rozwiązanie, należ pamiętać o wyborze tylko wysokiej jakości konstrukcji wspornych do fotowoltaiki, które są odporne na korozję, np. te proponowane przez naszego partnera firmę CORAB, wykonanych z Magnelisu.

Firma Leszczyński Systems oferuje pomoc w załatwianiu wszelkich formalności związanych z montażem instalacji fotowoltaicznej. Należy do społeczności Corab Partner – sieci najlepszych instalatorów fotowoltaiki w kraju. Jest to również porozumienie między firmami instalacyjnymi w Polsce, a firmą Corab jako producentem i dostawcą komponentów instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowo firma Leszczyński Systems wspólnie z Santander Leasing oferuje indywidualną propozycję współpracy w zakresie kredytowania usług i produktów z obszaru mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Leszczyński Systems – lokalna rodzinna firma