Reklama

Jeśli popadliśmy w kłopoty finansowe, czy jest jeszcze szansa, aby wyjść z problemów i wrócić do normalnego życia? Tym razem fachowcy z kancelarii VESTRA odpowiadają, czym jest antywindykacja i czy warto z niej korzystać.

W poprzednich artykułach omówiliśmy wszechobecny problem coraz większego popadania społeczeństwa w długi oraz konsekwencje tego zjawiska w postaci pojawienia się na rynku szeregu firm windykacyjnych, których pracownicy nie zawsze działają z poszanowaniem prawa i zasad współżycia społecznego. Wobec tego co robić w sytuacji, gdy popadliśmy w kłopoty finansowe, czy jest jeszcze szansa, aby wyjść z problemów i  w jaki sposób to zrobić? Przede wszystkim, czym jest antywindykacja i czy warto zwrócić się o pomoc do kancelarii specjalizującej się w tej dziedzinie?

Antywindykacja to szeroko pojęte działania z zakresu prawa, ukierunkowane na poprawę sytuacji finansowej dłużnika względem wierzycieli. Nasze działania jako firmy od lat zajmującej się tematyką antywindykacji zmierzają przede wszystkim do całkowitego umorzenia zadłużenia poprzez obronę procesową w postępowaniach sądowych. Bez wątpienia skorzystanie z naszej usługi zapewnia profesjonalne wsparcie prawne, natomiast nasza specjalizacja i doświadczenie gwarantuje wysoki poziom skuteczności  oraz zwiększa prawdopodobieństwo rozstrzygnięcia na korzyść dłużnika.

Podstawowym obszarem, na którym walczymy o wygraną klienta jest sąd, ponieważ dzięki działaniom Kancelarii Vestra, to właśnie tutaj zapadają prawomocne wyroki oraz postanowienia sądu, na mocy których długi przestają istnieć. Na koncie mamy już wiele wygranych spraw, w których Sąd orzekł o umorzeniu długu, zarówno na mniejsze kwoty, jak i kwoty sięgające ponad stu tysięcy złotych.

Nasze działania polegają na reprezentowaniu klienta na etapie sądowym, który rozpoczyna się po otrzymaniu przez klienta sądowego nakazu zapłaty lub pozwu. Po odbiorze takiego dokumentu, klient musi niezwłocznie dostarczyć go na adres Kancelarii, ponieważ Kancelaria może skutecznie dołączyć do sprawy jedynie w ciągu 14 dni od daty odbioru tego dokumentu przez klienta. Wówczas rozpoczyna się proces sądowy w Sądzie Rejonowym lub Okręgowym właściwym ze względu na miejsce zamieszkania klienta, lub w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie, będącym właściwym do prowadzenia elektronicznego postępowania sądowego.

Poprzedni artykułFirma windykacyjna – co należy o niej wiedzieć
Następny artykułCo robić? Nakaz z e-sądu i postępowanie we właściwym sądzie rejonowym