Reklama

2 kwietnia mieszkańcy Lęborka oraz kibice Pogoni Lębork uczcili siódmą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Kilkadziesiąt osób spotkało się pod obeliskiem papieża przy rondzie jego imienia, by zapalić znicze i zmówić modlitwę.

fot. Jakub Urbański

W mieście nie zaplanowano tego dnia oficjalnych uroczystości. Wśród osób, które przyszły późnym wieczorem pod papieski obelisk, była spora grupa sympatyków lęborskiej Pogoni. Dokładnie o godzinie 21:37 kibice odpalili race i minutą ciszy oddano hołd pamięci Ojca Świętego. Później wspólnie zmówiono modlitwę i odśpiewano ukochaną pieśń Karola Wojtyły „Barkę”.

– Papież tak jak my, był wielkim fanem piłki nożnej. W ten skromny sposób oddajemy mu hołd i chcemy pokazać, że pamiętamy jak wiele dobrego zrobił dla Polski – powiedział Łukasz Hrycyk, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Pogoni Lębork.

W całym kraju odbyły się dzisiaj czuwania modlitewne oraz marsze pamięci. Największe obchody rocznicowe zorganizowano w Warszawie. Polskiego papieża wspominał w Watykanie jego następca Benedykt XVI.

Galeria

[nggallery id=117]

fot. Jakub Urbański