Reklama

Już ponad 300 osób zarejestrowało się do udziału w I. Plażowych Mistrzostwach Pomorza w Nordic Walkingu, które odbędą się w najbliższy weekend.. Zaplanowano też liczne pokazy, występy zespołów ludowych i konkurs palm wielkanocnych.

fot. nitraglicerina / Flickr

Będzie świetna okazja do spędzenia wolnego czasu przez całe rodziny. Na to swego rodzaju święto sportu, relaksu i tradycji zapraszają: Zdrowotel Łeba wraz z miejscową Lokalną Organizacją Turystyczną.

I. Plażowe Mistrzostwa Pomorza w Nordic Walkingu o Palmę Pierwszeństwa wystartują w sobotę 31 marca o 11.30. Wtedy nastąpi uroczyste otwarcie zawodów, a w samo południe rozpocznie się rywalizacja. Najpierw na dystansie głównym – 10 km, a kwadrans później – 5 km. O 14.00 do marszu wystartują VIP-owie, którzy będą mieć do pokonania 2 km. Każdy może wziąć udział w mistrzostwach. Liczy się tylko dobra chęć. Malownicze trasy poprowadzą zawodników przez szeroką, łebską plażę i las. Zawody wchodzą w skład Pucharu Pomorza i otwierają cały cykl.

– Przewidujemy, że liczba uczestników mistrzostw znacznie przekroczy 300 osób. Nie będą to bowiem zwykłe zawody, polegające jedynie na starcie, marszu i mecie. Przedsięwzięciu towarzyszyć będą liczne atrakcje z interesującą oprawą. Organizujemy imprezę dla ludzi żyjących aktywnie, wybierających rozrywkę na wysokim poziomie w doborowym towarzystwie – mówi Elżbieta Pietruszewska, współwłaścicielka Zdrowotelu w Łebie.

Od 10.00 do 16.00 zaplanowano szereg wydarzeń. Specjaliści zdradzą sekrety zdrowego trybu życia i poinformują o różnych rodzajach aktywności. Doradzą m.in. jak dobrać sprzęt do nordic walkingu i jak poprawnie chodzić z kijkami. Głównej atrakcji, czyli rywalizacji zawodników, towarzyszyć będą pokazy: windsurfingowe, kitesurfingowe, a także jazdy konnej. Ponadto w programie znajdują się: występy zespołów muzycznych i tanecznych z obszaru LGR Pradolina Łeby, konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, losowanie upominków oraz kiermasz wielkanocny, na którym będzie można kupić m.in. wyroby rękodzieła artystycznego z Pradoliny Łeby.

Dzień wcześniej, czyli w piątek 30 marca, w łebskim Zdrowotelu odbędzie się konferencja pt: „Leczenie morzem”. Jej program obejmuje zagadnienia z zakresu: warunków przyrodniczych, zasobów uzdrowiskowych klimatologii oraz meteorologii Łeby i okolic. Poruszona zostanie kwestia zasobów źródeł termalnych Łeby, będących przyszłością zrównoważonego rozwoju kurortu. Ponadto zaprezentowane zostaną aktywne formy wypoczynku oraz ich wpływ na zdrowie i fizjologię człowieka. Chodzi tu o tzw. aktywności na akwenach wodnych (żeglarstwo, windsurfing, kitesurfig, diss wave, kajakarstwo morskie i tradycyjne, wędkarstwo morskie), a także aktywności przy akwenach wodnych (siatkówka plażowa, speed badminton, beach tenis, rowery, stepperbikes, nordic walking). Po konferencji jej uczestnicy będą mogli wziąć udział w nauce techniki nordic walking, a następnie – już ją opanowawszy – zwiedzić najciekawsze miejsca w Łebie. Wieczorem przewidziany jest koncert szantowy zespołu Duet Trawers.

Poprzedni artykułWypalanie traw to głupota
Następny artykułLęborczanie dla Papieża