Reklama

Podczas meczu Pogoni Lębork z Kaszubią Kościerzyna, ponad stu lęborskich kibiców, głośno zagrzewało do boju swoich piłkarzy. Po drugiej stronie, zza płotu spotkanie oglądali fani drużyny przyjezdnej. Było spokojnie i kulturalnie.

Pogoń aktualnie jest liderem tabeli i ze sporą przewagą punktową pozostaje najważniejszym pretendentem do awansu. Mecz Pucharu Polski był okazją do pojedynku z drużyną, która grając ligowy szczebel wyżej, także przoduje wśród swoich przeciwników.

Zobacz także: Pogoń – Kaszubia. Ostra gra i głośny doping >>

To dość wyjątkowe spotkanie docenili lęborscy kibice i stworzyli tego dnia ponad stuosobowy młyn, który przez 120 minut meczu głośno zagrzewał do walki swoich piłkarzy. Na płocie zawisło kilka najważniejszych flag, a fanatycy bezlitośnie zdzierali gardła dla ukochanej drużyny. Przygotowali także świece dymne, konfetti oraz flagi na kiju, którymi urozmaicali show na trybunach. Dodatkową motywacją było dla nich pojawienie się rzadko widywanych na lęborskim stadionie kibiców gości.

Kibice Kaszubii Kościerzyna, będąc fan clubem Arki Gdynia, nie są zbyt lubianymi gośćmi w Lęborku. Z tego powodu lęborska policja środowe spotkanie zakwalifikowała jako mecz podwyższonego ryzyka i skierowała pod stadion dodatkowe siły porządkowe.

– Prawie cały stan osobowy lęborskiej policji był zaangażowany w zabezpieczenie spotkania szczególnie, że oprócz kibiców kościerskiego klubu w dopingu pomagali kibice z Rumi. Pomimo obaw i zakazu wejścia na stadion kibiców gości, fani obu drużyn zachowywali się spokojnie – mówi Daniel Pańczyszyn, oficer prasowy lęborskiej policji.

Przez niedopełnienie formalności (lista imienna osób chętnych do przyjazdu na mecz w Lęborku, przesłana do klubu i policji odpowiednio wcześniej), kilkudziesięciu kibiców Kaszubii mecz oglądało zza płotu. Zakaz wejścia na obiekt nałożył na nich Pomorski Związek Piłki Nożnej. Gdy pojawili się pod stadionem w drugiej połowie meczu, lęborczanie kilkakrotnie skandowali hasło „piłka nożna dla kibiców”. Pomimo braku sympatii między obiema grupami, przez cały mecz doping był kulturalny z obu stron.

Po wydłużonym przez dogrywkę spotkaniu, kibice zdjęli okazjonalny transparent „KATYŃ 1940 PAMIĘTAMY” i przemaszerowali z nim pod tablicę, upamiętniającą ofiary katastrofy smoleńskiej. Po raz kolejny piłkarscy fanatycy z Lęborka podkreślili swój patriotyzm i uczcili rocznice ważnych wydarzeń z historii Polski.

Obejrzyj wideo: Kibice Pogoni Lębork 10 kwetnia: Katyń – Smoleńsk pamiętamy! >>

W sobotę kibice Pogoni Lębork wybierają się na mecz do podusteckiego Pęplina, w którym Pogoń zagra z czwartym w tabeli Karolem. Jak przyznają piłkarze, wsparcie z trybun jest szczególnie ważne na meczach wyjazdowych.

Galeria

[nggallery id=224]

fot. Kuba Urbański / e-Lębork

Poprzedni artykułPogoń – Kaszubia. Ostra gra i głośny doping
Następny artykułKatyń, Smoleńsk – Lębork pamięta