Reklama

Od dzisiaj w holu Starostwa Powiatowego w Lęborku przy ul. Czołgistów 5 oglądać można wystawę twórcy grafitti z Lęborka – Patryka Łukaszuka. Zbiór prac zatytułowany „Historie ociekające farbą po ścianie” ukazuje nie tylko efekt końcowy, ale również reporterski zapis procesu twórczego.

Na wystawie prezentowanych jest 60 prac zebranych na ośmiu planszach, ukazujących przekrój 20-letniego artystycznego dorobku twórcy. Na wielu ze zdjęć można zaobserwować twórcę podczas poszczególnych realizacji. – Moje prace powstają w głowie. Nie posiłkuję się żadnymi technikami obrazowania zanim mural ujrzy światło dzienne – mówi Łukaszuk.

Zebranym za wystawie fotografiom towarzyszy spora dawka tekstu, który wprowadza widza w klimat powstającej autorskiej publikacji książkowej pod tym samym tytułem, co wystawa. Książka „Historie ociekające farbą po ścianie” ukaże się drukiem już wkrótce. Każdy będzie miał niepowtarzalną okazję zajrzeć w głąb wyobraźni twórcy, poznać emocje, które mu towarzyszyły podczas procesu twórczego, co na pewno umożliwi bardziej dogłębne poznanie zamysłu artystycznego powstających na murach dzieł. Zanim jednak książka trafi do rąk czytelników, zapraszamy na wystawę do starostwa. Będzie ją można oglądać w holu głównym w godzinach pracy urzędu do końca bieżącego roku.

Poprzedni artykułRadni apelują o nowe przejścia dla pieszych
Następny artykułSkładowisko w Kamieńcu ugaszone? Strażacy opanowali sytuację