Reklama

Na skrzyżowaniu ulicy Topolowej z Harcerzy powstanie przejście dla pieszych i wyniesione skrzyżowanie. Jest na to duża szansa.

Wniosek taki do burmistrza Lęborka złożył pod koniec listopada radny miejski Artur Obolewski. 

„W imieniu mieszkańców zachodniej części miasta, mając na uwadze bezpieczeństwo i ograniczenie zagrożenia wypadkowego, zwracam się z prośbą o wykonanie wyniesionego przejścia dla pieszych w ulicy Topolowej (jadąc do centrum miasta), przed skrzyżowaniem z ulicą Harcerzy. Zwiększony ruch samochodowy w godzinach szczytu na ul. Topolowej i Harcerzy oraz ograniczona widoczność, stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla użytkowników drogi i pieszych. Niestety część kierowców korzystających z ul. Topolowej nie dostosowuje prędkości jazdy do panujących warunków drogowych stwarzając duże niebezpieczeństwo. Wykonanie wyniesionego przejścia dla pieszych zwiększy bez wątpienia bezpieczeństwo mieszkańców i ograniczy zagrożenie wypadkowe” – można przeczytać we wniosku radnego.

W odpowiedzi na wniosek zastępca burmistrza Lęborka Jerzy Pernal przekazał dobrą wiadomość. Trwa obecnie przygotowywanie projektu organizacji ruchu uwzględniającego budowę przejścia dla pieszych na wnioskowanym odcinku ul. Topolowej. Po jego zatwierdzeniu przez Starostwo Powiatowe w zależności od warunków pogodowych inwestycje drogowa ma być zrealizowana w I kwartale 2022 roku.

Poprzedni artykułWojewoda zwiększa liczbę łóżek covidowych w lęborskim szpitalu
Następny artykułPaka Art na wystawie w starostwie