Reklama

Decyzją z 29 listopada br. wojewoda zobowiązał  SPS ZOZ w Lęborku do zwiększenia od 2 grudnia br. o 20 dostępnych łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

Wcześniej szpital przeznaczył na ten cel 24 łóżka w tym 4 z respiratorami na Oddziale Wewnętrznym. Łącznie w szpitalu w Lęborku na chorych na COVID-19 aktualnie czekają 44 łóżka w tym 4 z respiratorami.

W związku z powyższym, Oddział Chorób Wewnętrznych i Geriatrii oraz Oddział Rehabilitacyjny zostają czasowo wyłączone z dotychczasowej funkcjonalności ze względu na przekształcenie w obszar opieki nad pacjentami z rozpoznaniem lub podejrzeniem rozpoznania COVID-19. Pacjenci wymagający leczenia na w/w oddziałach będą kierowani do innych placówek medycznych. Wyjątek stanowią pacjenci zgłaszający się do szpitala w stania nagłego pogorszenie zdrowotnego i/lub w stanie zagrożenia życia.

W pozostałym zakresie  działalność Szpitala – z zachowaniem obowiązujących obostrzeń, wytycznych i procedur epidemiologicznych – pozostaje bez zmian.

Na Pomorzu szybko zapełniają się oddziały covidowe w szpitalach, wciąż powstają nowe. Na 1040 przeznaczonych dla nich łóżkach leży już 851 pacjentów w tym 58 pod respiratorami.

Poprzedni artykułKamieniec znów płonie! Strażacy gaszą hałdy tekstyliów
Następny artykułRadni apelują o nowe przejścia dla pieszych