Na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul. 8 Maja oraz na strzelnicy przy ul. Wyczółkowskiego można podziwiać efekty rozegranej w ostatni weekend czerwca „Bitwy o Miasto Lębork 2025”.
Z zaproszenia Patryka Łukaszuka skorzystali twórcy street artu z różnych stron Polski – od Trójmiasta, przez Szczecin, Warszawę, Poznań, Bydgoszcz, aż po Kraków i Śląsk. Stworzyli oni barwne murale na ścianach dawnego kompleksu basenowego oraz na pobliskiej strzelnicy, a motywem przewodnim wielu prac stały się koty.
Wydarzenie miało również szczytny cel. Rodzice i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 4 zorganizowali akcję rejestracji potencjalnych dawców szpiku dla zmagającego się z białaczką Dawida Biernata, ucznia klasy 8a. Zarejestrowało się kilkadziesiąt osób. Prowadzona była także zbiórka karmy dla bezdomnych kotów, którymi opiekuje się stowarzyszenie „Serce Kotom Lębork”.
Organizacja tej wyjątkowej inicjatywy, która połączyła sztukę z pomocą innym, została wsparta środkami z Budżetu Obywatelskiego Miasta Lęborka.















