Reklama

W marcowe piątki mieszkańcy Lęborka mieli szansę nauczyć się jak tworzyć graffiti. Bezpłatne warsztaty w miejskiej bibliotece prowadził Patryk Łukaszuk.

Z okazji skorzystało sporo młodych ludzi. Pod okiem doświadczonego grafficiarza uczyli się rysować szkice, planować swoje prace, oraz sposobów dzięki którym będą mogli przenieść je na ścianę lub inne powierzchnie.

– Chciałem pobudzić w dzieciakach twórcze myślenie, trochę kreatywności. Sam robię różne rzeczy i wiem jak dużo radości daje to w codziennym życiu – mówi Patryk Łukaszuk. Podsumowaniem warsztatów było wspólne malowanie graffiti na specjalnie przygotowanych płytach. W pracę zaangażowali się wszyscy młodzi uczestnicy zajęć, którzy mieli okazję sprawdzić nabyte umiejętności w praktyce.

Patryk Łukaszuk zapowiada kontynuowanie swojej pracy dla lokalnej młodzieży. Już w maju, także w bibliotece miejskiej odbędzie się organizowany przez niego lęborski przegląd hip-hopowy. Podczas imprezy szansę na zaprezentowanie się szerszej publiczności dostaną twórcy z Lęborka, którzy na co dzień tworzą swoją muzykę „w podziemiu”.

W międzyczasie planuje także inne inicjatywy. Tuż przed świętami przed lęborskim Sanktuarium św. Jakuba zawisł na płocie namalowany przez niego Chrystus. – Mam kilka fajnych pomysłów, wciąż szukam nowych inspiracji. Póki co kolejne projekty trzymam w tajemnicy, ale na pewno w odpowiednim czasie je pokażę – zapowiada Patryk Łukaszuk. Zapytany o kolejny Graffiti Jam w Lęborku odpowiada, że jego organizacja będzie możliwa tylko w sytuacji gdy znajdą się odpowiedni sponsorzy, którzy pokryją spory koszt takiej imprezy.

Galeria

[nggallery id=219]

fot. Sławomir Łukaszuk / Kuba Urbański

Poprzedni artykuł„Solidarność” w lęborskim ogólniaku
Następny artykułSobisz z wystawą w lęborskim muzeum