Reklama

Lęborskie muzeum zaprasza na wernisaż wystawy artysty-rzeźbiarza Tomasza Sobisza, który odbędzie się w piątek 5 kwietnia o godz. 18:00. Wystawa nosi tytuł „MY HERITAGE”. Start o godzinie 18.00.

Tomasz Sobisz pochodzi z Lęborka. Ukończył ASP w Gdańsku. Dyplom otrzymał w 1998 r. Obecnie pracuje w macierzystej uczelni w stopniu doktora i jest adiunktem w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego.

fot. jp2.lebork.pl

Rzeźbiarski dorobek Tomasza Sobisza został uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami, m.in. Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki, Nagrodą Prezydenta Gdańska w dziedzinie kultury, Nagrodą Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku za osiągnięcia artystyczno – projektowe i realizacje rzeźbiarskie o charakterze martyrologicznym czy ostatnio Nagrodą na Triennale Sztuki Pomorskiej w PGS w Sopocie. W 2012 roku Tomasz Sobisz otrzymał Medal „PRO PATRIA”. Tomasz Sobisz brał udział w kilkunastu wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i za granicą.

Na wystawie „MY HERITAGE” zostanie zaprezentowanych kilka najnowszych małych obiektów rzeźbiarskich oraz dokumentacja fotograficzna wybranych realizacji pomnikowych (premierowo w takim zestawieniu). Ponadto jedna z prac z cyklu „patrimonium”, „kolekcja nieśmiertelników” oraz multimedialny „stabil 4.33″.

Wystawie będzie towarzyszył wykład pt. „MY HERITAGE” o dziedzictwie i budowaniu tożsamości.

Poprzedni artykułW Lęborku znają się na graffiti
Następny artykułSharing Of Saliva pokręcą na melanżu