Reklama

Montaż instalacji fotowoltaicznej, warto uwzględnić już na etapie planowania budowy nowego domu. Dzięki temu zaoszczędzimy sporo pieniędzy oraz czasu, który później byłby potrzebny na planowanie instalacji paneli. W artykule przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, które warto wziąć pod uwagę podczas planowania budowy domu.

Jeśli chcemy korzystać w domu z instalacji fotowoltaicznej, warto już na etapie jego budowy zadbać o kilka kwestii. Część dachu, na której zamontujemy panele fotowoltaiczne, powinna być skierowana na południe. Dzięki temu zbiorą więcej promieni słonecznych. Potrzebne będzie również okablowanie. Z tego względu warto uwzględnić miejsce na kable, które będzie można swobodnie poprowadzić na dach. Należy także przyjrzeć się najbliższemu otoczeniu. Należy unikać wysokich drzew, które mogłyby zasłaniać panele i zmniejszać ich wydajność.

Czytaj także: Ogrzewanie elektryczne na podczerwień – zalety i wady rozwiązania >>

Jak widać, nie są to sprawy ani kosztowne, ani problematyczne. Natomiast uwzględnienie ich na etapie projektowania domu w znacznym stopniu ułatwi późniejszy montaż instalacji fotowoltaicznej. Warto także nasz projekt domu skonsultować z firmą, która będzie później instalować panele fotowoltaiczne. Stawiajmy na lokalnych fachowców – takich jak Leszczyński Systems.

Firma Leszczyński Systems należy do społeczności Corab Partner – sieci najlepszych instalatorów fotowoltaiki w kraju. Jest to również porozumienie między firmami instalacyjnymi w Polsce, a firmą Corab jako producentem i dostawcą komponentów instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowo firma Leszczyński Systems wspólnie z Santander Leasing oferuje indywidualną propozycję współpracy w zakresie kredytowania usług i produktów z obszaru mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Leszczyński Systems – lokalna rodzinna firma

  • www.LeszczynskiSystems.pl
  •  +48 669 777 999
  •  +48 669 777 246
  •  +48 665 777 246
  •  [email protected]
Poprzedni artykułUlga termomodernizacyjna na zakup pompy ciepła – jak z niej skorzystać?
Następny artykułCzy rozmiar ma znaczenie? Jakie panele fotowoltaiczne wybrać