Reklama

W przeciwieństwie do ogrzewania tradycyjnego, gdzie nośnikiem ciepła jest powietrze, technologia ogrzewania podczerwienią oparta jest na emisji fal elektromagnetycznych, które ogrzewają podłogi, ściany, sufity i przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu.

Fale podczerwieni zachowują się podobnie jak światło, tzn, ulegają pochłanianiu, skupieniu oraz odbiciu. Przedmioty i organizmy żywe chłonąc energię, przekształcają ją w ciepło. Dzięki temu zjawisku różnica temperatur między podłogą a sufitem nie przekracza 2°C, podczas gdy w pomieszczeniach ogrzewanych metodą tradycyjną różnica między dolną a górną warstwą powietrza dochodzi nawet do 10°C.

Zdrowo i komfortowo

Stosując folię grzewczą na podczerwień uzyskujemy szereg korzyści związanych ze zdrowiem i komfortem życia. Promieniowanie podczerwienią działa niezwykle pozytywnie na ciało ludzkie, określane jest nawet mianem „energii życia”.

Co zyskujemy stosując ogrzewanie podczerwienią:

 • korzystne działanie na poprawne funkcjonowanie organizmu – układ oddechowy, gospodarkę wodno-elektrolitową, układ sercowo-naczyniowy, pracę nerek i innych gruczołów, działa uspokajająco, obniża napięcie mięśni i pobudliwość nerwową
 • wykorzystanie w medycynie – leczenie chorób skóry, mięśni, rwy kulszowej, wysokiego ciśnienia krwi, stresu, zmęczenia, reumatyzmu, bólu głowy, artretyzmu, bezsenności, przeziębienia; promieniowanie łagodzi i likwiduje bóle mięśniowe, leczy kontuzje, stany zapalne, zaburzenia krążenia. Terapia fizykoterapeutyczna podnosi odporność, zmniejsza odczuwanie bólu i powoduje szybszy powrót do zdrowia.
 • wspomaganie w oczyszczaniu organizmu – oczyszcza skórę i tkanki podskórne z toksyn, wspomaga odchudzanie
 • czystość i higiena – eliminacja kurzu, grzybów i pleśni – ważne dla alergików
 • równomiernie ogrzane pomieszczenia – ważne dla osób cierpiących na choroby układu krążenia
 • ujemna jonizacja – korzystnie wpływa na samopoczucie i sprawność psychofizyczną
 • bezpieczeństwo użytkowania – promieniowanie podczerwienią stosowane jest w inkubatorach dla wcześniaków
 • estetyka i wygoda – pozbywamy się kaloryferów, zyskujemy więcej powierzchni mieszkalnej, nie musimy gromadzić opału.

Funkcje i przeznaczenie folii grzewczej

Ogrzewanie podczerwienią można instalować w podłogach, na ścianach, sufitach oraz w innych miejscach. Można je stosować jako główne ogrzewanie lub tylko do dogrzania. Ze względu na brak konieczności serwisowania, łatwość obsługi i możliwość zdalnego sterowania, ogrzewanie podczerwienią można z powodzeniem stosować w następujących miejscach: domy, mieszkania, domki drewniane, hale przemysłowe i produkcyjne, kościoły, budynki użyteczności publicznej, centra handlowe, hale sportowe, rolnictwo i inne.

Najważniejsze cechy ogrzewania podczerwienią: może stanowić podstawowe źródło ogrzewania, bezobsługowe i sterowane zdalnie, posiada właściwości korzystne dla zdrowia, ekologiczne, łatwe w montażu, trwałe i żywotne, posiada szeroki zakres stosowania, utrzymuje równomierną temperaturę pomieszczeń, wygodne i funkcjonalne.

Leszczyński Systems – lokalna rodzinna firma

 • www.LeszczynskiSystems.pl
 •  +48 669 777 999
 •  +48 669 777 246
 •  +48 665 777 246
 •  [email protected]
Poprzedni artykułNowe wytyczne sanitarne na najbliższe tygodnie w tym Święta Wielkanocne
Następny artykułPrzedszkola, szkoły i żłobki zamknięte. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przedłużony do 11 kwietnia