Reklama

Do końca kwietnia 2023 przy okazji składania rocznego zeznania podatkowego, można skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, czyli z odliczenia od podatku dochodowego kosztów poniesionych m.in. na zakup pompy ciepła.

Na co przydzielana jest ulga termomodernizacyjna? Na tzw. przedsięwzięcia termomodernizacyjne, polegające na zmniejszeniu zapotrzebowania danego budynku w zaopatrzenie na ciepłą wodę i ogrzewanie. Ulga ta dotyczy budynku mieszkalnego jednorodzinnego, pod warunkiem, że nie jest to budynek w trakcie budowy.

Dla kogo? O ulgę termomodernizacyjną może się ubiegać właściciel lub współwłaściciel budynku mieszkalnego jednorodzinnego.

Ile? Maksymalna kwota zwrotu na podatnika z tytułu ulgi termomodernizacyjnej wynosi 53 tys. zł. Warunkiem jest, aby inwestycja została zakończona przed upływem 3 lat od roku, w którym został wyniesiony pierwszy wydatek.

Firma Leszczyński Systems oferuje pomoc w załatwianiu wszelkich spraw technicznych i formalności związanych z montażem pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej. Należy do społeczności Corab Partner – sieci najlepszych instalatorów fotowoltaiki w kraju. Dodatkowo firma Leszczyński Systems wspólnie z Santander Leasing oferuje indywidualną propozycję współpracy w zakresie kredytowania usług i produktów z obszaru mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Leszczyński Systems – lokalna rodzinna firma

  • www.LeszczynskiSystems.pl
  • +48 669 777 999
  • +48 669 777 246
  • +48 665 777 246
  • [email protected]
Poprzedni artykułPublikacja wyroku wydanego w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej
Następny artykułInstalacja fotowoltaiczna a planowanie budowy domu. Co warto wiedzieć