Reklama

Wydarzenie dla mieszkanek Pomorza „Marzec na obcasach” odbyło się już po raz ósmy. Tegoroczne pierwsze wydanie w zdalnej formule okazało się trafnym rozwiązaniem, ponieważ przyciągnęło aż ponad 1800 uczestniczek.

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku wspólnie z powiatowymi urzędami pracy z całego regionu oraz akademickimi biurami karier Akademii Pomorskiej w Słupsku i Uniwersytetu Gdańskiego przygotował dla pań atrakcyjną ofertę spotkań i warsztatów. W ramach „Marca na obcasach” 2021 nie zabrakło ciekawych dyskusji, inspirujących wykładów, indywidualnych porad i warsztatów grupowych. Tym razem z powodu pandemii większość zajęć odbywała się zdalnie.

„Marzec na obcasach” jest akcją skierowaną do kobiet na różnym etapie życia zawodowego: poszukujących zatrudnienia, planujących zmianę pracy lub chcących dalej rozwijać się zawodowo, a także tych, które stawiają pierwsze kroki na rynku pracy. Zainteresowanie wydarzeniem co roku jest duże, a listy chętnych na spotkania zapełniają się już w lutym. W tym roku, mimo nowej formuły, frekwencja w całym regionie kształtowała się podobnie do lat ubiegłych– w 43 zajęciach grupowych wzięło udział prawie 1150 pań, a z indywidualnego spotkania z doradcą zawodowym skorzystało aż 650 Pomorzanek. Temat przewodni spotkań – zmiany, które towarzyszą nam każdego dnia, ich oswojenie i czerpanie z nich energii do rozwoju osobistego i zawodowego – okazał się szczególnie przydatny w obecnych warunkach. Uczestniczki tegorocznej edycji „Marca na obcasach” miały szeroki wybór warsztatów i spotkań mających pomóc im w rozwoju osobistym i zawodowym, powrocie na rynek pracy oraz w założeniu własnej działalności gospodarczej.

Zmiana formuły wydarzenia nie wpłynęła na atrakcyjność i wartość merytoryczną warsztatów oraz spotkań w ramach „Marca na obcasach”. Przez cały miesiąc mieszkanki Pomorza uczyły się, dlaczego nie trzeba bać się zmian, ale nauczyć się dostrzegać w nich szansę na rozwój, jak w nowych warunkach planować swoją karierę zawodową, jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną, dlaczego warto poznać swoje mocne strony i skąd czerpać motywację do działania. Nie zabrakło również tematów związanych ze zdrowym trybem życia, aktywnością fizyczną i dbaniem o siebie. Wzmacnianiu wewnętrznej siły i poczucia wartości służyły warsztaty dotyczące budowania pewności siebie oraz wizażu czy autoprezentacji. Eksperci z różnych dziedzin podpowiadali, jak być aktywną, zadbaną i zadowoloną z życia oraz jak zachować równowagę pomiędzy życiem osobistym a pracą zawodową w warunkach pandemii.

Popularne były także warsztaty dotyczące założenia i prowadzenia własnej firmy, podczas których panie mogły poznać tajniki dobrego biznesplanu czy dowiedzieć się, gdzie szukać dofinansowania, by rozwinąć przedsiębiorcze skrzydła.

Dla tych uczestniczek, które chciały porozmawiać na temat swojej ścieżki zawodowej, mocnych stron czy przygotowania dokumentów aplikacyjnych, doradcy zawodowi przygotowali indywidualne konsultacje on-line.

Tegoroczny „Marzec na obcasach” w całym regionie upłynął pod znakiem oswajania zmian, czerpania z nich energii, akceptowania zmieniających się warunków i odkrywania swojego potencjału.

Poprzedni artykułJak dobrać moc instalacji do potrzeb gospodarstwa domowego
Następny artykułZnasz kogoś kto pomaga seniorom? Zgłoś go do nagrody w konkursie Pomorskie dla Seniora