Koronawirus: raport z powiatu lęborskiego
Koronawirus: raport z powiatu lęborskiego
Reklama

W poniedziałek rano upubliczniono nowe statystyki epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 w powiecie lęborskim. Wiele się nie zmieniło – jak informuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lęborku, wciąż nie wykryto w naszym regionie przypadku zarażenia. 50 osób opuściło obowiązkową izolację.

Wielu czytelników pyta, ile wykonano testów wśród mieszkańców naszego powiatu – jedyną informacją jest ta udzielona 30 marca, kiedy podano liczbę 24 przebadanych osób.

Stan na dzień 06.04.2020r. godz. 09:30

Osoby w kwarantannie wg Ewidencji Wjazdu do Polski:

 • Lębork – 104 (spadek o 22)
 • Łeba – 18 (spadek o 6)
 • Gmina Cewice – 19 (spadek 4)
 • Gmina Nowa Wieś Lęborska – 36 (spadek o 15)
 • Gmina Wicko – 18 (spadek o 3)
 • RAZEM Powiat Lęborski – 195 (spadek o 50)

Osoby hospitalizowane:

 • RAZEM Powiat Lęborski – 0 (bez zmian)

Wykonanych testów na SARS-CoV-2 (brak aktualizacji od 30.03):

 • Lębork – 15
 • Łeba – 2
 • Gmina Cewice – 2
 • Gmina Nowa Wieś Lęborska – 3
 • Gmina Wicko – 1
 • RAZEM Powiat Lęborski – 24

Liczba osób u których stwierdzono wynik dodatni SARS-CoV-2:

 • RAZEM Powiat Lęborski – 0 (bez zmian)

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował w poniedziałek rano, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 8 osób z terenu województwa pomorskiego –1 osoba powiat kartuski, 3 osoby miasto Gdańsk, 3 osoby powiat wejherowski, 1 osoba powiat gdański. W sumie w województwie pomorskim wykryto dotychczas 125 przypadków infekcji. Najnowsze dane Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku: 15 pacjentów jest hospitalizowanych; 102 osoby są w izolacji domowej; 2406 – osób jest objętych nadzorem epidemiologicznym; 905 osób jest w kwarantannie.

CZYTAJ: Niedziela: 117 zakażonych na Pomorzu. Najwięcej w Gdańsku i powiecie wejherowskim >>

Zamknięto ośrodek zdrowia w Gniewinie – w związku z ujawnieniem w dniu 5.04.2020 r. dodatniego wyniku testu na koronawirusa u personelu medycznego ośrodka zdrowia w Gniewinie, na wniosek Sanepidu część personelu została poddana kwarantannie. W budynku przychodni została przeprowadzona dezynfekcja. Na czas kwarantanny większość personelu medycznego pracuje zdalnie.

WAŻNE: Brakuje podstawowego sprzętu w szpitalach, tak nie powstrzymamy epidemii! Apel wicemarszałka województwa do ministra zdrowia >>

W niedzielę wykryto, że jeden z lekarzy Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku jest zakażony koronawirusem. -Z powodu dodatniego wyniku SARS-CoV-2 u jednego z lekarzy Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku podjęto dzisiaj wieczorem decyzję o zamknięciu Izby Przyjęć i tym samym przyjmowania pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – poinformowano. Obecnie sprawdzane są oraz lokalizowane wszystkie osoby, które miały kontakt z chorym pracownikiem szpitala. Wszystkie te osoby przejdą testy na obecność koronawirusa.

W związku z koronawirusem hospitalizowanych 5 kwietnia było 2 444 osób, wyzdrowiały 162 osoby. Dodatkowo na kwarantannie przebywało w tym czasie 143 tys. 256 osób, a 37 tys. 295 objęto nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – podało w poniedziałek rano dane z poprzedniego dnia Ministerstwo Zdrowia. Zakażenie koronawirusem od 4 marca br., kiedy poinformowano o pierwszym przypadku, potwierdzono dotąd u 4102 osób, z których 94 zmarły.

Niemieckie władze oskarżyły USA o przejęcie transportu zamówionych przez nie 200 tys. maseczek ochronnych, które miały być przeznaczone dla berlińskiej policji. Niemcy kupili środki ochronne od amerykańskiej firmy 3M, która je produkowała w Chinach. Na lotnisku w Tajlandii – jak utrzymuje strona niemiecka – Amerykanie przejęli dostawę.

Poprzedni artykułMiasto Sopot kupuje testy na koronawirusa dla pracowników medycznych oraz pracowników DPS
Następny artykułWHO: zwalnia przyrost zgonów i zakażeń w Europie Zachodniej z powodu koronawirusa