Reklama

Województwo pomorskie znalazło się na siódmym miejscu w rankingu FDI Europejskie Miasta i Regiony Przyszłości. Jako miasto średniej wielkości przyjazne dla biznesu wyróżniony został Gdańsk, a w kategorii małych miast strategia BIZ – Gdynia. Ranking został przygotowany przez FDI Intelligence, jeden z działów Financial Times.

W rankingu 2022/2023 województwo pomorskie zajęło 7 miejsce w kategorii regionów średniej wielkości. Warto dodać, że Pomorskie jest jedynym polskim regionem w pierwszej dziesiątce. Wyprzedziliśmy również takie znane europejskie regiony jak Wyspy Kanaryjskie i Kraj Basków w Hiszpanii oraz Toskanię we Włoszech.

– Rankingi są potwierdzeniem, że praca, którą wkładamy w to, aby region był bardziej zrównoważony, przyjazny dla biznesu i różnorodny daje efekty – podkreśla Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. – Przypomina nam jednocześnie o tym, ze nadal mamy sporo do zrobienia – dodaje.

Łącznie w rankingu przeanalizowanych zostało 148 regionów.

W rankingu FDI docenione zostały również dwa pomorskie miasta. Gdańsk zajął 8 miejsce w kategorii średnich miast przyjaznych biznesowi. Z kolei Gdynia uplasowała się na 10 miejscu wśród małych miast przyszłości. Łącznie badaniem londyńskich analityków objętych zostało 356 miast z całej Europy.

Poprzedni artykułJak wyjść z zadłużenia? Praktyczne porady, zobacz od czego zacząć
Następny artykułPiotrek Szumowski zawita do Lęborka ze stand-upem „Enzymy i Pioruny”