Reklama

Podczas długotrwałych i intensywnych opadów śniegu i utrzymującego się mrozu, na panelach tworzy się zalegająca warstwa zacieniająca, która obniża wydajność modułów nawet o 20%. W takim przypadku należy oczyścić panele – ważne, by zrobić to w odpowiedni i bezpieczny sposób.

Najlepszym rozwiązaniem jest oczyszczenie paneli fotowoltaicznych za pomocą miękkiej szczotki lub miotły – trzeba pamiętać, aby nie była ona szorstka i nie rysowała powierzchni. Wystarczy odczyścić panele częściowo, ponieważ odsłonięty panel zacznie działać, przepływający prąd spowoduje rozgrzanie panelu i nastąpi reakcja łańcuchowa – następne panele zaczną się nagrzewać i śnieg zacznie topnieć.

Jeśli panele zamontowane są na dachu budynku, przed przystąpieniem do oczyszczania paneli należy zadbać o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Firma Leszczyński Systems oferuje pomoc w załatwianiu wszelkich formalności związanych z montażem instalacji fotowoltaicznej oraz np. ładowarek do samochodów elektrycznych. Należy do społeczności Corab Partner – sieci najlepszych instalatorów fotowoltaiki w kraju. Jest to również porozumienie między firmami instalacyjnymi w Polsce, a firmą Corab jako producentem i dostawcą komponentów instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowo firma Leszczyński Systems wspólnie z Santander Leasing oferuje indywidualną propozycję współpracy w zakresie kredytowania usług i produktów z obszaru mikroinstalacji fotowoltaicznych i osprzętu.

Leszczyński Systems – lokalna rodzinna firma

  • www.LeszczynskiSystems.pl
  •  +48 669 777 999
  •  +48 669 777 246
  •  +48 665 777 246
  •  [email protected]
Poprzedni artykułJak obniżyć koszty ładowania pojazdów elektrycznych?
Następny artykułCzy warto zainwestować w pompę ciepła – odpowiadają eksperci