Reklama

Zadaniem pompy ciepła jest uzyskanie ciepła z odnawialnych źródeł energii (powietrza, wody, gruntu). Uzyskane ciepło zostanie wykorzystane do ogrzewania pomieszczeń i wody lub na chłodzenie budynku latem. Pompy ciepła to urządzenia ekologiczne i oszczędne.

Pompy ciepła dzielą się na:  powietrzne, gruntowe, wodne. Największą popularnością cieszą się powietrzne pompy ciepła, gdyż do ich podłączenia nie ma potrzeby wykonywać kosztownych prac ziemnych.

Pompy ciepła pobierają taką ilość energii elektrycznej, jaka jest potrzebna do zasilenia sprężarki. To, ile prądu zużywają pompy ciepła uzależnione jest od: powierzchni budynku, stanu technicznego budynku, liczby mieszkańców.

Pompa ciepła to – wbrew obiegowym opiniom – jedno z najtańszych i najbardziej przyjaznych środowisku rozwiązań do zaopatrzenia budynku w ogrzewanie i ciepłą wodę.

W obliczu rosnących obecnie cen prądu, Leszczyński Systems poleca połączenie pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną. Należy też pamiętać o możliwości dofinansowania do pomp ciepła w programie „Moje Ciepło”.

Leszczyński Systems – lokalna rodzinna firma

Poprzedni artykułJak dbać o panele fotowoltaiczne w czasie zimy
Następny artykułNa dzielnicy Lębork – Wschód przy ulicy Witosa powstanie długi chodnik