Reklama

Nietypowa procedura inwestycyjna przeprowadzona będzie w tym roku przy ulicy Witosa. Zgodnie z decyzją radnych za pieniądze Miasta Lęborka formalnie na terenie gminy Nowa Wsi Lęborskiej zostanie wybudowany chodnik z którego… skorzystają przede wszystkim lęborczanie.

Mowa o gminnej drodze z Mostów do Lubowidza. Za skrzyżowaniem z DK6 w kierunku Lubowidza teren po prawej stronie należy do Lęborka, po lewej do gminy Nowa Wieś Lęborska. Do niej należy też ulica.

Mieszkańcy nowo powstałej dzielnicy Lębork-Wschód aby skorzystać np. z komunikacji autobusowej, jak i poruszając się pieszo w kierunku Mostów muszą wejść na ulicę Witosa mającą po jednej stronie ścieżkę rowerową, po drugiej od strony osiedla gruntowe pobocze. 

Z uwagi na dynamiczny rozwój budownictwa mieszkaniowego i bezpieczeństwo pieszych Lębork przekazał gminie Nowa Wieś Lęborska 320 tys. złotych pomocy rzeczowej w celu wybudowania brakującego chodnika przy ulicy. Zgodnie z przepisami miasto nie może budować na terenie poza swoją gminą.

Szczegółowe warunki udzielenia pomocy rzeczowej zostaną określone w umowie pomiędzy samorządami.

Miasto Lębork przygotowuje także dokumentację budowy oświetlenia przy budowanym chodniku.

Poprzedni artykułCzy warto zainwestować w pompę ciepła – odpowiadają eksperci
Następny artykułDo kiedy fotowoltaika na starych zasadach? To już ostatni dzwonek!