Reklama

Zgłoszenie mikroinstalacji fotowoltaicznej jest niezbędne do uzyskania statusu Prosumenta i korzystania z systemu opustów (tzw. net-meteringu). Jak podłączyć fotowoltaikę do sieci dystrybucyjnej? Jak wyglądają formalności u poszczególnych operatorów sieci?

Dla mikroinstalacji do 50 kW prosument nie jest obciążony składaniem żadnych dokumentów ani uzyskiwaniem pozwoleń czy koncesji – wszystkich formalności dopełnia instalator. Doświadczona firma instalująca system fotowoltaiczny zajmuje się kompleksową obsługą – dokumenty do Zakładu Energetycznego przygotowuje przy podpisaniu umowy o wykonanie instalacji. Dokumenty te dostarczy do dystrybutora, gdzie następuje ich weryfikacja. Prawidłowo zgłoszona instalacja po zamontowaniu może od razu przystąpić do pracy.

Firma Leszczyński Systems należy do społeczności Corab Partner – sieci najlepszych instalatorów fotowoltaiki w kraju. Jest to również porozumienie między firmami instalacyjnymi w Polsce, a firmą Corab jako producentem i dostawcą komponentów instalacji fotowoltaicznych. Dodatkowo firma Leszczyński Systems wspólnie z Santander Leasing oferuje indywidualną propozycję współpracy w zakresie kredytowania usług i produktów z obszaru mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Leszczyński Systems – lokalna rodzinna firma

Poprzedni artykułRozbudowa cmentarza w Lęborku. Mocny głos radnych Koalicji Obywatelskiej
Następny artykułPark Chrobrego do zmiany? Radny Krzysztof Siwka apeluje