Reklama

Historia planów, koncepcji zagospodarowania Parku Chrobrego jest długa. Jeszcze w latach 90-tych pojawiła się odważna koncepcja rewitalizacji tego miejsca której elementem miałaby być kolejka linowa z Wieży Ciśnień do centrum miasta. Takiej atrakcji turystycznej nie miał wtedy w Polsce nikt. Projekt włożono jednak do szuflady podobnie jak kolejny przygotowany kilkanaście lat później.

Coś jednak drgnęło! Na ostatniej sesji Rady Miejskiej postulat w tej sprawie zgłosił radny Krzysztof Siwka. Proponuje on organizacje otwartego konkursu architektonicznego na zagospodarowanie Parku Chrobrego.

Przytaczamy wypowiedz Krzysztofa Siwki z sesji:

„Park Chrobrego przez dziesiątki lat był zaniedbany, czeka na swój czas. Myślę, że ten czas powoli nadchodzi.  Uważam, że Urząd Miejski powinien ogłosić konkurs na zagospodarowanie kompleksowe parku tak aby wybrać najlepsze rozwiązanie i by w tym wyborze uczestniczyli mieszkańcy. Chcę by nie był to jeden projekt bo wtedy za dużo nie możemy w niego ingerować. Jeżeli to będzie konkurs, jeżeli to będą złożone różne projekty wtedy będzie można przeprowadzić konsultacje społeczne i zapytać mieszkańców Lęborka jak widzą zagospodarowanie tego jednego z najciekawszych miejsc miasta, dziś od dziesiątek lat zaniedbanego.”

Co myślą o tym pomyśle czytelnicy? Jakie funkcje powinny się znaleźć w tym miejscu?

foto: Leszek Grzenkowicz

Poprzedni artykułFormalności podczas instalacji systemu fotowoltaicznego. Jakich dokumentów potrzebujesz?
Następny artykułUczcili pamięć zesłańców Sybiru