Reklama

O rozważenie budowy nowego Cmentarza Komunalnego naprzeciwko obecnego zaapelował radny miejski Krzysztof Siwka. Zwrócił on uwagę na problemy jakie trapią obecny Cmentarz Parafialny tj. brak oświetlenia, małą liczbę wybrukowanych alejek, brak ławek, estetycznego ogrodzenia oraz brak pojemników do segregacji odpadów. To kolejny głos w tej sprawie. Radny Siwka zauważył, że wolnego miejsca na obecnym cmentarzu jest coraz mniej i zaadaptowanie na jego potrzeby terenu po drugiej stronie ulicy Kaszubskiej jest nieuchronne. Nowy cmentarz miałby jednak funkcjonować w innej formule. Miałoby nim zarządzać miasto a nie parafia.

Głos w tej sprawie zabrał w mediach społecznościowych także radny miejski Tomasz Sopyłło. Zaprezentował on poglądową mapkę z terenem przyszłego cmentarza, zamieściliśmy ją jako ostatnie zdjęcie.

– Toczą się intensywne prace nad powstaniem cmentarza komunalnego, zlokalizowanego po drugiej stronie ul. Kaszubskiej. W grę wchodzi porozumienie się z właścicielem terenu (Lasy Państwowe). Docelowo ma także powstać droga, który połączy Drętowo z ul. Kaszubską – pisze radny Sopyłło. – Jako radni Koalicji Obywatelskiej popieramy ten pomysł w 100% – dodaje radny.

Poprzedni artykuł5-lecie działalności świętowała Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne
Następny artykułFormalności podczas instalacji systemu fotowoltaicznego. Jakich dokumentów potrzebujesz?