Urząd Gminy Cewice
Urząd Gminy Cewice
Reklama

Już 12 września na stadionie Klubu Sportowego „Leśnik” w Cewicach odbędą się XXI Dożynki Powiatowe. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal e-Lębork.

Rolnicze świętowanie rozpocznie msza św, celebrowana w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Cewicach. Po przemarszu dożynkowego korowodu prowadzonego przez Orkiestrę Dętą „Ziemia Lęborska”, na terenie stadionu rozpocznie się oficjalna część z tradycyjnym dzieleniem się chlebem. W tym roku, uwzględniając zasady bezpieczeństwa przeciwcowidowego, nie będzie do podziału dużych bochnów chleba, tylko małe chlebki pakowane w indywidualne opakowania, gwarantujące czystość.

Oficjalną część zakończy koncert Orkiestry Dętej „Ziemia Lęborska”, którą na scenie zastąpią zespoły i artyści z gmin: Nowa Wieś Lęborska, Wicka, Cewic oraz Łeby i Lęborka. Około godz. 16 odbędzie się konkurs wieńców dożynkowych, a z docierających do organizatorów wiadomości wynika, że w tym roku będzie na co popatrzeć, bo wieńców zgłoszonych do oceny będzie więcej, niż dotychczas.

By tradycji stało się zadość, zespół „Frantówka” z Lęborka zaprezentuje mini spektakl „Ożniwiny”, nawiązujący do żniwnych tradycji regionu na przestrzeni minionych dziesiątków lat.

Około godz. 19 popis będą mogli dać siłacze w turnieju „Mocarza Dożynkowego”, który poprowadzi Eligiusz „Ligo” Grotha. Wieczorem do zabawy zagra zespół „Mover”, którego sceniczne prezentacje zakończy podniebny pokaz laserowy. Tuż przez 22 rozpocznie się taneczna zabawa z muzyką na żywo, która potrwa dopóki uczestnikom zabawy wystarczy sił i energii.

Swoje punkty konsultacyjne wystawią Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Ci, którzy zgłodnieją, będą mogli skosztować legendarnej w smaku grochówki, przygotowanej przez Andrzeja Florczyka z Pogorszewa.

Od godziny 14 – wszyscy chętni będą mogli skorzystać z mobilnego punktu szczepień, który zaparkuje na terenach dożynkowych w ramach akcji #pomorzesieszczepi

Poprzedni artykułPrzed nami debata kandydatów na wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska
Następny artykułNa Pomorzu pracuje coraz więcej cudzoziemców