Reklama

Kandydaci na urząd wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska zaprezentują swoje programy wyborcze podczas debaty organizowanej przez Fundacja Lokalna Partnerami ważnego dla lokalnej społeczności wydarzenia został min. portal e-Lębork :: Miasto w sieci.

Transmisja wydarzenia na żywo rozpocznie się w środę 8 września o godz. 18:00 w kanałach FB oraz na stronie www.fundacjalokalna.pl/debata

Udział swoich kandydatów w debacie potwierdziły do tej pory KWW Zdzisława Chojnackiego i KWW Lepszy Samorząd reprezentujący Krzysztofa Pruszaka. Odpowiedzi organizatorom nie udzielił nadal trzeci kandydat Marek Baranowski. Na podstawie rozmów i ustaleń z komitetami wyborczymi zaplanowano termin i ramowy program debaty.

W pierwszej części, kandydaci odpowiedzą na serię pytań przygotowanych przez organizatora w kilku kluczowych obszarach dot. wizji i rozwoju gminy. Będą to pytania dotyczące m.in. inwestycji, ładu przestrzennego, sportu i kultury, rolnictwa oraz pomocy społecznej i edukacji. Druga część debaty to pytania nadesłane przez mieszkańców do Fundacji Lokalnej. Po tej serii pytań kandydaci będą mogli zadać po jednym pytaniu swoim kontrkandydatom.

Organizator debaty wszystkich mieszkańców gminy do nadsyłania pytań, które warto zadać kandydatom na wójta. Można to zrobić poprzez kontakt z Fundacją Lokalną za pośrednictwem mediów społecznościowych, telefonicznie (tel. 507 742 970), mailowo ([email protected]) lub osobiście.

Fundacja Lokalna to niezależna organizacja pozarządowa działająca m.in. na terenie Gminy Nowa Wieś Lęborska, której celem jest budowanie silnych i aktywnych środowisk lokalnych. Fundacja nie jest powiązana z żadnym z komitetów i nie angażuje się w kampanię wyborczą żadnego z kandydatów.

Mieszkańcy gminy nowego wójta wybiorą 19 września 2021 r.

Poprzedni artykułZielony parking przy nowej Majkowskiego w Lęborku
Następny artykułW tym roku święto plonów powiatu lęborskiego w Cewicach