Reklama

Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia Adam Niedzielski oraz pełnomocnik ds. szczepień Michał Dworczyk poinformowali o kolejnych zachętach proszczepiennych. Na akcje promocyjne, loterie, działania OSP czy Kół Gospodyń Wiejskich i inne działania wydano już 1 mld złotych. Przed nami kolejne wydatki.

W ramach kampanii „Rosnąca Odporność” 3 gminy w każdym powiecie ziemskim w których odnotowane zostaną największe wzrosty wyszczepienia dostaną milion złotych za pierwsze miejsce, pół miliona za drugie i 250 tys. złotych za trzecie miejsce – poinformował Dworczyk. Największe szanse w tym konkursie mają gminy w których mieszkańcy się nie zaszczepili, tutaj dynamika wzrostu może być najwyższa. Stopień wyszczepienia dwoma dawkami w powiecie lęborskim wygląda na dzień 30 lipca 2021 roku następująco: Łeba – 53%, Lębork – 44,5%, Nowa Wieś Lęborska – 37,9%, Wicko – 36,8%, Cewice – 34,3%

Uruchomione na szerszą skalę będą też objazdowe punkty szczepień, od września ruszy też duża kampania edukacyjna w szkołach.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że w skali Polsce najwięcej zakażeń COVID-19 wariantem Delta jest w województwie pomorskim.

Poprzedni artykułWkrótce ruszy budowa lęborskiego odcinka S6. GDDKiA podpisała umowę z Budimexem
Następny artykułFotowoltaika dla rolnika. Możesz otrzymać dofinansowanie na montaż instalacji