Reklama

34,6% mieszkańców Lęborka tj. 12143 osób jest już zaszczepionych dwoma dawkami przeciwko COVID-19. Zaszczepionych min. 1 dawką zostało 43,8% lęborczan (15388 osób).

W skali Polski i Pomorza to dość przeciętny wynik. W Podkowie Leśnej i w Warszawie procent w pełni zaszczepionych przekroczył już połowę mieszkańców. Najwięcej na Pomorzu osób zaszczepiło się w Gdańsku – 49,9%.

W powiecie lęborskim na akcję szczepień najcieplej odpowiedzieli mieszkańcy Łeby. 42,5% łebian jest już zaszczepionych dwoma dawkami. W Lęborku jest to 34,6 % mieszkańców. W Nowej Wsi Lęborskiej wskaźnik ten wynosi 27,5%, w gminie Wicko 26,4%, a w gminie Cewice 24,4%.

Spadające tempo szczepień ma podbić loteria szczepionkowa oraz nagrody dla samorządów organizowane przez Totalizator Sportowy. Pierwsze losowania nagród odbyło się wczoraj.

Miasto Lębork może także zgarnąć kasę w konkursie „Gmina na Medal”. Pierwsze 500 gmin w Polsce, które uzyskają poziom zaszczepienia mieszkańców rzędu minimum 67 proc otrzymają po 100 tys. złotych. Czas na zdobycie nagrody jest do 31 grudnia 2021 roku, chyba że pięćset gmin osiągnie taki wskaźnik wcześniej.

O wiele więcej można wygrać w konkursie na Najbardziej Odporną Gminę. Tu jednak konkurencja jest bardzo silna, a wyniki Lęborka w szczepieniach są w skali kraju i Pomorza niskie.

Poprzedni artykułKolejny krok przy budowie drogi ekspresowej S6
Następny artykułPorozumienie dla odtworzenia szlaku konnego w powiecie lęborskim