Reklama

29 czerwca podpisano umowę z wykonawcą odcinka po zachodniej stronie Lęborka. Chodzi o odcinek pomiędzy Bobrownikami a Skórowem w gminie Potęgowo. To już piąta w tym roku umowa na trasę S6 w województwie pomorskim.

Umowa przewiduje sporządzenie projektu i budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej S6, o długości ok. 13 kilometrów, od węzła Bobrowniki do węzła Skórowo. W ramach zadania powstaną węzły Rzechcino i Skórowo oraz infrastruktura towarzysząca. Wykonawcą tych prac będzie konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska i Aldesa Construcciones. Wartość umowy wynosi 283,1 mln zł.

– Odcinek Bobrowniki – Skórowo realizowany jest po decyzji rządu o przeznaczeniu dodatkowych środków na budowę całej drogi ekspresowej S6. Ta arteria komunikacyjna połączy największe miasta Polski Północnej: Szczecin, Koszalin, Słupsk i Trójmiasto, co otworzy nowe perspektywy dla rozwoju Pomorza. Skorzystają z niej wszyscy podróżujący po polskim wybrzeżu – powiedział obecny na podpisaniu umowy minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Droga ma być gotowa w roku 2025. Umowa z wykonawcą na „lęborski odcinek” Bożepole W. – Leśnice czeka na podpisanie.

Poprzedni artykułDodatkowa pula biletów na koncert Grzegorza Turnaua
Następny artykułProgram szczepień w Lęborku i powiecie – stan na początek lipca 2021