Reklama

Możemy odnieść wrażenie, że panele fotowoltaiczne nie wymagają mycia ponieważ doskonale oczyszczą się same podczas deszczu. Niestety, w rzeczywistości sprawa wygląda zupełnie inaczej. Panele fotowoltaiczne zdecydowanie trzeba czyścić. Sam deszcz nie jest w stanie dokładnie oczyścić ich powierzchni. Zabrudzony panel traci nawet kilkadziesiąt procent wydajności co sprawi, że zwrot z poniesionej przez nas inwestycji w fotowoltaikę, znacząco się przedłuży.

Aby praca paneli fotowoltaicznych przebiegała bez zakłóceń, powinny być one czyste i wolne od kurzu oraz innych zanieczyszczeń.Oto główne czynniki, które przyczyniają się do zmniejszenia efektywności paneli słonecznych nawet o 20%: ptasie odchody, mech, piasek morski, pył pochodzący z pól (szczególnie podczas zbiorów), drobne cząstki takie jak spaliny.

Czytaj także: Czy można kupić kolorowe panele fotowoltaiczne? >>

Panele słoneczne są łatwe do czyszczenia, można je czyścić samodzielnie, jednak należy pamiętać, aby używać profesjonalnych środków czyszczących. Jeżeli dostęp do paneli jest utrudniony, można zlecić czyszczenie paneli specjalistycznej firmie zajmującej się oczyszczaniem ogniw fotowoltaicznych.

Czytaj także: Czy warunki atmosferyczne mają wpływ na pracę modułów fotowoltaicznych? >>

Usługę czyszczenia paneli oferuje firma Leszczyński Systems, która należy do społeczności Corab Partner – sieci najlepszych instalatorów fotowoltaiki w kraju. Leszczyński Systems oferuje czyszczenie paneli słonecznych oraz mycie instalacji fotowoltaicznych w Lęborku i okolicach oraz na całym Pomorzu.

Leszczyński Systems – lokalna rodzinna firma

  • www.LeszczynskiSystems.pl
  •  +48 669 777 999
  •  +48 669 777 246
  •  +48 665 777 246
  •  [email protected]
Poprzedni artykuł„Głuszec” posprząta lasy w okolicach Pogorzelic
Następny artykułPierwsze przedszkole katolickie w Lęborku