Reklama

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Lęborku policjanci kontynuują wzmożone działania poświęcone walce z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Tylko w ostatnim tygodniu mundurowi ujawnili na terenie naszego powiatu ponad 130 przypadków niezastosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Policjanci w ostatnich dniach przeprowadzili łącznie ponad 330 kontroli i podjęli blisko 140 interwencji, które skutkowały 58 mandatami karnymi, 34 pouczeniami i 3 wnioskami o ukaranie do sądu w głównej mierze wobec tych osób, które nie zastosowały się do obowiązku zasłania ust i nosa. Policjanci zapowiadają stanowcze reakcje na wszelkie przejawy łamania zasad reżimu sanitarnego.

„Patrole mundurowych można spotkać m.in. na ulicach, dworcach, w sklepach i innych miejscach gromadzenia się osób. Funkcjonariusze zwracają uwagę m.in. na przestrzeganie obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, limity osób mogących przebywać jednocześnie w danym miejscu, wyposażenie obiektów użyteczności publicznej w środki do dezynfekcji i sprawdzają czy przedsiębiorcy, których działalność w ostatnim czasie została zawieszona bądź ograniczona, respektują wprowadzone obostrzenia. Każda osoba, która narusza obowiązujące przepisy sanitarne, powinna liczyć się z mandatem karnym lub wnioskiem o ukaranie do sądu. Natomiast o rażącym łamaniu przepisów poinformowany zostanie inspektor sanitarny, co może skutkować karą administracyjną w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.” – czytamy w dzisiejszym komunikacie KPP w Lęborku.

Poprzedni artykuł„Jesteśmy w stanie zaszczepić wszystkich Pomorzan w 6-8 tygodni” – marszałek Struk ponawia apel do premiera Morawieckiego
Następny artykułJak dobrać moc instalacji do potrzeb gospodarstwa domowego