Reklama

W całym kraju aktywowano ponad 716 tys. bonów turystycznych, to przeszło 17 proc. z przygotowanych 4 mln. W naszym województwie beneficjenci aktywowali ponad 46 tys. z przygotowanych 262 tys.  bonów.

Na każde dziecko, na które przyznany jest dodatek lub świadczenie wychowawcze przysługuje bon w wysokości 500 zł. Wyjątkiem są dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością, na które przysługuje „podwójny” bon turystyczny. Bonem można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski.

Obsługa bonu odbywa się wyłącznie na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS). Bon można tam aktywować w dowolnym momencie (np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami), po podaniu danych kontaktowych (adres e-mail i numer telefonu komórkowego).

Bonem można płacić u podmiotów, które zarejestrowały się na liście prowadzonej przez Polską Organizację Turystyczną. Do tej pory zarejestrowało się ich blisko 16 tys. Listę podmiotów można sprawdzić na stronach www.bonturystyczny.gov.pl, www.pot.gov.pl oraz www.polska.travel.

W drugiej transzy płatności za usługi sfinansowane bonami Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał na konta przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego ponad 44 mln zł w ramach Polskiego Bonu Turystycznego. Wsparcie trafiło do ok. 8,6 tys. podmiotów.

Bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze.

Poprzedni artykułRośnie liczba ujawnionych przypadków COVID-19 na Pomorzu [STAN EPIDEMII 17.08.2020]
Następny artykułLębork na trasie uczestników XX Motocyklowego Rajdu Katyńskiego