Reklama

22. ofiarą śmiertelną koronawirusa na Pomorzu jest 96-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Gdyni. Czwartek, 7 maja, przynosi też informacje o kolejnych sześciu potwierdzonych przypadkach zakażenia w naszym regionie (w sumie 466). Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacje podaje następujące dane w skali kraju: 158 nowych wykrytych przypadków zachorowań – łącznie 14 898 od początku epidemii. Do tej pory wyzdrowiały 4 862 osoby.

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lęborku nie odnotowała nowych przypadków COVID-19 w powiecie lęborskim. W kwarantannie domowej pozostaje 250 osób, nikt nie jest hospitalizowany z powodu koronawirusa. Trwają powtórne badania u dwóch mieszkańców powiatu lęborskiego, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem. Jeśli dwa kolejne wyniki będą ujemne, osoby te zostaną uznane za ozdrowieńców.

W Lęborku rozpoczęło się kompleksowe badanie pensjonariuszy oraz pracowników Domów Pomocy Społecznej w kierunku koronawirusa SARS-COV-2. Jak wskazują eksperci, mieszkańcy tych placówek są 40 razy bardziej narażeni na zakażenie i 42 razy bardziej narażeni na śmierć.

WIĘCEJ: Rozpoczęto badania przesiewowe wśród mieszkańców i pracowników Domów Pomocy Społecznej w Lęborku >>

Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia mówią, że z powodu zakażenia nowym koronawirusem SARS-CoV-2 hospitalizowanych w Polsce jest 2711 osób – o 49 mniej niż w środę i o 301 mniej niż przed tygodniem. W ciągu ostatnich siedmiu dni liczba osób objętych w naszym kraju kwarantanną wzrosła o 15,6 tys. (z 88265 do 103913), w ciągu doby – o ponad 2,5 tys. Nadzorem epidemiologicznym objęto 16765 osób – tygodniowy spadek wynosi tu 11 proc. Z danych resortu zdrowia wynika, że w Polsce jest 4862 ozdrowieńców (dobowy wzrost o 207, tygodniowy – o 1626).

Współczynnik reprodukcji koronawirusa w Niemczech wynosi obecnie 0,65 – poinformował Instytut Roberta Kocha. Oznacza to, że średnio 100 zakażonych osób zakaża w Niemczech 65 kolejnych. Taki współczynnik oznacza, że liczba zakażeń w Niemczech powinna zacząć spadać.

Poprzedni artykułRozpoczęto badania przesiewowe wśród mieszkańców i pracowników Domów Pomocy Społecznej w Lęborku
Następny artykułPUP w Lęborku pożyczył 4 mln zł lęborskim przedsiębiorcom. Trwa rozpatrywanie kolejnych wniosków