Reklama

Wnioski o pożyczkę na kwotę 12 milionów złotych do Powiatowego Urzędu Pracy w Lęborku złożyli przedsiębiorcy z powiatu lęborskiego. To stan na dzień 6 maja.

O pożyczkę 5 tys. zł wystąpiło 2444 przedsiębiorców. Do tej pory PUP wypłacił pożyczki 853 wnioskującym na łączną sumę przekraczającą 4 mln zł. Nawał wniosków o pomoc w trudnym dla przedsiębiorców okresie pandemii wymusił reorganizację przyśpieszającą obsługę wniosków przez PUP.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Lęborku 108 wniosków o pomoc złożyły osoby „samozatrudnione”, a 102 wnioski dotyczyły dopłat do wynagrodzeń dla pracowników.

Ci, którzy ubiegają się o pomoc w ramach Tarczy Antykryzysowej mogą złożyć wniosek o przyznanie wybranego świadczenia przez portal praca.gov.pl. To rozwiązanie, które znacznie przyśpiesza otrzymanie wsparcia.

Złożenie wniosku elektronicznie, przez platformę praca.gov.pl, nie wymaga wizyty w urzędzie. Obsługa sprawy odbywa się bez bezpośredniego kontaktu, co pozwala na zachowanie bezpieczeństwa w okresie epidemii koronawirusa. Złożenie wniosku przez Internet znacznie przyśpiesza proces obsługi wniosku. Dzięki temu pieniądze w ramach przyznanego świadczenia szybciej znajdą się na Twoim koncie, a w efekcie przyśpieszy to wdrożenie otrzymanej pomocy.

Aktualne rodzaje i zasady pomocy oferowanej przez urzędy pracy dostępne są na stronie psz.praca.gov.pl.

Poprzedni artykułSANEPID Lębork: powtórne testy zarażonych z powiatu lęborskiego [STAN EPIDEMII 07.05.2020]
Następny artykułPowrót do pracy w czasach epidemii. Jak się zabezpieczać radzi PIP