Reklama

Środowy komunikat Ministerstwa Zdrowia (6 maja) przynosi informację o kolejnych 218 nowych, potwierdzonych zakażeniach koronawirusem w Polsce i śmierci siedmiu osób. Wśród nich jest 86-latka z powiatu wejherowskiego. Od początku epidemii odnotowano 14 647 przypadków Covid-19.

Brak nowych zakażeń w powiecie lęborskim. W kwarantannie pozostaje 249 osób – poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lęborku.

W związku z koronawirusem hospitalizowanych jest obecnie 2760 osób, kwarantanną objętych jest ponad 101 tys. osób, a nadzorem epidemiologicznym ponad 17 tys. – poinformowało w środę Ministerstwo Zdrowia. Do tej pory wyzdrowiało ponad 4,6 tys. osób.

Osiem na dziesięć restauracji i hoteli ma coraz większe problemy finansowe i w tym roku wiele z nich może upaść – wynika z badania Barometr EFL na II kwartał 2020 r. Mniejsze inwestycje niż kwartał wcześniej planuje 44 proc. pytanych przedsiębiorców.

We Francji wciąż brakuje maseczek medycznych na rynku. Po ogłoszeniu decyzji rządu o możliwości ich sprzedaży w sklepach, związki lekarzy oskarżyły dystrybutorów o „ukrywanie maseczek”. Między jednymi a drugimi wybuchła medialna wojna, sklepy reglamentują maseczki, na które są zapisy.

Poprzedni artykułNowa Wieś Lęborska przekazała spis wyborców Poczcie Polskiej. Lębork, Wicko i Cewice odmówiły
Następny artykułOpanowano ognisko koronawirusa w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku