Reklama

Na Pomorzu są cztery nowe zakażenia koronawirusem – od początku epidemii w regionie potwierdzono w sumie 428 przypadków zachorowań, zmarło 10 osób, wyzdrowiały 122. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie z 30 kwietnia, w całym kraju są 144 nowe zakażenia, od początku epidemii wykryto 12 tys. 781. Zmarło dotąd 628 osób (dzisiaj cztery kolejne zgony), wyzdrowiało 3 236 osób.

Brak nowych zakażeń w powiecie lęborskim, dotychczas wykryto dwa przypadki. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lęborku poinformowała, że w kwarantannie przebywa 189 osób na terenie powiatu lęborskiego. Wiemy, że do 26 kwietnia, przebadano 214 próbek pobranych od mieszkańców powiatu lęborskiego.

WIĘCEJ: SANEPID Lębork: przybywa przebadanych mieszkańców pow. lęborskiego >>

W kierunku koronawirusa przebadano dotąd 338 tys. 027 próbek; testy wykonano u 307 tys. 098 osób – przekazało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 13,5 tys. testów.

Liczba laboratoriów diagnostycznych wykrywających wirusa SARS-CoV-2 wzrosła do 100 – wynika z najnowszego wykazu opublikowanego przez Ministerstwo Zdrowia. Działają one we wszystkich województwach. Najwięcej znajduje się w województwie mazowieckim – 18, najmniej w województwach: lubuskim, opolskim, podkarpackim, podlaskim – po 2. Wykaz laboratoriów dostępny jest na stronie: https://www.gov.pl/web/zdrowie/lista-laboratoriow-covid

Zawał serca jest o wiele bardziej śmiertelny, niż choroba Covid-19, dlatego w razie dolegliwości – takich, jak bóle w klatce piersiowej, należy jak najszybciej wezwać pomoc – alarmuje Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.

Eksperci europejskiego oddziału WHO w czwartek sceptycznie odnieśli się do badań sugerujących, że dzieci w mniejszym stopniu przenoszą koronawirusa i rzadziej ulegają infekcjom. WHO apeluje też do krajów, by nie zaniedbywały szczepienia dzieci z powodu pandemii.

Poprzedni artykułSpisu wyborców nie udostępniła Gmina Cewice oraz Gmina Wicko. Odmówiło także Miasto Lębork
Następny artykułKolejne laboratorium na Pomorzu. Test na koronawirusa wkrótce w Kościerzynie