Reklama

Z wczorajszego 28.04 komunikatu Pomorskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dowiedzieliśmy się że w ciągu 24h przeprowadzono rekordową na Pomorzu liczbę ponad 1200 testów w kierunku koronawirusa. Wiemy, że do 26 kwietnia, przebadano 214 próbek pobranych od mieszkańców powiatu lęborskiego.

Pomorski SANEPID poinformował w środę, że potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2 u 28 osób z terenu województwa pomorskiego  – 24 osoby powiat wejherowski, 2 osoby miasto Gdańsk, 1 osoba miasto Gdynia, 1 osoba powiat starogardzki. Brak nowych przypadków w powiecie lęborskim. Liczba potwierdzonych przypadków w województwie wynosi obecnie 422.

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lęborku przekazała informację, że 183 osoby na terenie powiatu lęborskiego pozostają w kwarantannie.

Od 12 marca do 17 kwietnia wykonano badania w kierunku obecności wirusa SARS-COV-2 u 93 osób z terenu powiatu lęborskiego. W dniach od 18 kwietnia do 26 kwietnia przeprowadzono 121 badań. W sumie przebadano 214 wymazów pobranych od mieszkańców powiatu lęborskiego.

We wtorek pomorski SANEPID poinformował o drugim przypadku zakażenia koronawirusem, wykrytym wśród mieszkańców powiatu lęborskiego. Jest nim mężczyzna w średnim wieku, mieszkaniec Łeby, objęty wcześniej kwarantanną. O pierwszym przypadku wykrytego zakażenia – 30-letnim mężczyźnie z gminy Nowa Wieś Lęborska – dowiedzieliśmy się w niedzielę.

Z powodu koronawirusa hospitalizowanych jest 2973 pacjentów; objętych kwarantanną jest 85 tys. 837 osób; wyzdrowiało 3025 osób – poinformowało w środę rano Ministerstwo Zdrowia. Wiemy o 197 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, łącznie odnotowano ich 12 tys. 415. Resort podał, że zmarło kolejne 10 osób, w sumie zanotowano 606 zgonów.

Od początku epidemii w Stanach Zjednoczonych wykryto już ponad milion przypadków zakażenia koronawirusem – wynika z przedstawionego we wtorek bilansu Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. W USA wykonano ponad 5,5 miliona testów.

Poprzedni artykułLębork nie przekazał spisu wyborców Poczcie Polskiej. Zapytaliśmy także inne gminy
Następny artykułHotele i galerie handlowe otwarte od 4 maja, przedszkola i żłobki od 6 maja