Rządowy zespół zarządzania kryzysowego
Rządowy zespół zarządzania kryzysowego
Reklama

Obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na to, abyśmy odwiesili działalność szkół, przedszkoli i żłobków – stwierdził w piątek minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. Podał jednocześnie daty egzaminów.

Niestety obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na to, abyśmy odwiesili działalność szkół, przedszkoli i żłobków. Dlatego też zdecydowaliśmy o dalszym ograniczeniu działalności tych placówek – podkreślił minister edukacji narodowej. – To ograniczenie tym razem przesuwamy na znacznie dłuższy termin, bo do 24 maja – dodał.

Minister edukacji poinformował także, że tegoroczne egzaminy dla ósmoklasistów rozpoczną się 16 czerwca, a matury – 8 czerwca: – Od 16 do 18 czerwca przewidujemy przeprowadzenie egzaminów dla ósmoklasistów. Egzaminy maturalne będą się odbywać od 8 do końca czerwca. Ze względu na sytuację epidemiczną w tym roku nie będzie części ustnej egzaminów maturalnych.

Według planu Ministerstwa Edukacji Narodowej, 22 czerwca rozpoczną się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, a w połowie sierpnia – egzaminy zawodowe dla uczniów szkół policealnych.

Poprzedni artykułRowerzyści apelują: pilnujcie psów i zamykajcie furtki! Stawką jest bezpieczeństwo nas wszystkich
Następny artykułNiemal 30 mln zł dofinansowania dla nowych mikroprzedsiębiorstw na Pomorzu