Koronawirus: raport z powiatu lęborskiego
Koronawirus: raport z powiatu lęborskiego
Reklama

O 144 nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem poinformowało Ministerstwo Zdrowia we wtorek rano, 21 kwietnia. Obecnie w kraju jest 9737 zdiagnozowanych chorych, w tym 219 na Pomorzu (80 w Gdańsku). Wtorek przynosi też wiadomości o kolejnych pięciu ofiarach śmiertelnych epidemii, w kraju z powodu zakażenia koronawirusem zmarło w sumie 385 osób.

W powiecie lęborskim nadal nie odnotowano przypadków zakażenia. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Lęborku informuje we wtorek (21.04) o 230 osobach przebywających w izolacji – to nieznaczny wzrost w stosunku do dnia wczorajszego.

Prawdopodobnie uczniowie nie wrócą do szkół przed wakacjami. Decyzja w tej sprawie ma być ogłoszona pod koniec tygodnia. Minister edukacji Dariusz Piontkowski zastrzegł, że w pierwszej kolejności pod opiekę nauczycieli wróciłyby dzieci w wieku przedszkolnym.

W zakaźnych szpitalach jednoimiennych hospitalizowanych jest 2500 tys. chorych na koronawirusa; generalnie we wszystkich szpitalach przebywa 2900 osób. Od kilkunastu dni ta liczba jest stała i tych pacjentów nie przybywa – podał we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Precyzyjne określenie pochodzenia nowego koronawirusa nie jest na razie możliwe – powiedział we wtorek Takeshi Kasai, rzecznik Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w regionie zachodniego Pacyfiku. Dostępne informacje wskazują na pochodzenie zwierzęce patogenu – dodał.

Poprzedni artykułPowstanie nowy most na Łebie w Lęborku. Miasto pozyskało dofinansowanie
Następny artykułZUS wypłaca wsparcie antykryzysowe. Przedsiębiorcy otrzymali 13,8 mln złotych zapomogi