Reklama

Klub Gazety Polskiej w Lęborku oraz ojcowie franciszkanie zapraszają na spotkanie autorskie z Witoldem Gadowskim – redaktorem programu ,,Superwizjer” i dziennikarzem śledczym.

Spotkanie odbędzie się 17 kwietnia 2012r. o godzinie 19.00 w Auli Jana Pawła II przy kościele św. Jakuba.

Witold Gadowski (rocznik 1964) to dziennikarz i poeta. Ukończył psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Publikował m.in. w „Czasie Krakowskim”, „Gazecie Polskiej”, „Rzeczpospolitej”, „Wprost” i „Dzienniku Polskim”. Reporter „Superwizjera” TVN. W latach 2007 – 2009 dyrektor ośrodka TVP w Krakowie. Od 10 maja 2010 do 12 października 2010 szef telewizyjnej „Jedynki”.

Laureat wielu konkursów dziennikarskich. Zdobywca nagrody „Grand Press 2004″ w kategorii dziennikarstwo śledcze za materiały telewizyjne „Mafia paliwowa 1 i 2”. W 2006 roku nominowany do nagrody imienia Andrzeja Woyciechowskiego. Laureat nagrody „Watergate”, przyznawanej przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dziedzinie dziennikarstwa śledczego, za reportaż „Gra o PZU”. W 2008 roku ponownie uhonorowany nagrodą „Watergate” za reportaż pt „Rosyjska mafia, polski rząd i gaz”. W 2009 roku wraz z Przemysławem Wojciechowskim zdobywca Grand Prix na III Przeglądzie Telewizyjnych Reportaży Śledczych i Interwencyjnych „Ukryta Kamera” w Łodzi.

Współautor (wraz z Przemysławem Wojciechowskim) książki pt. „Tragarze śmierci. Polskie związki ze światowym terroryzmem”, wydanej w kwietniu 2010 r. Wykładowca reportażu na Uniwersytecie Papieskim Jana pawła II, dawniej Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Prowadzi blog na salonie24.