Reklama

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zaprasza na wernisaż wystawy grupy twórczej „Group 4”. Prace artystów zostaną zaprezentowane w Centrum Informacji Turystycznej „Brama Kaszubskiego Pierścienia” przy alei Niepodległości 6 w czwartek, 18 kwietnia. Początek o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

Grupa twórcza, której początki sięgają 2002 roku, w Lęborku zaprezentuje się w składzie: Waldemar Jarosz (Koszalin, malarstwo), Elżbieta Stankiewicz (Koszalin, technika własna z masy papierowej), Milena Szczepańska – Zakrzewska (Koszalin, malarstwo) i Katarzyna Koszałka-Szkibiel (Lębork, malarstwo). Zadaniem uczestników wystawy w Lęborku jest odpowiedź na temat: „Mały TY, mała ja/mały ja, mała TY”. Praca inspirowana lub tworzona razem z dzieckiem o wymiarach 60 na 60 centymetrów.

– Członkami grupy założonej przeze mnie w roku 2002 są przyjaciele, z którymi spotykałem się i dyskutowałem o sztuce, technikach i problemach malarskich. Każde z nas maluje inaczej, ale łączy nas chęć do nieustannych poszukiwań twórczych, choć idziemy różnymi drogami. Postanowiliśmy wspólnie prezentować wyniki tych poszukiwań – mówi Waldemar Jarosz, założyciel grupy.

Trzon zespołu stanowią obecnie Milena Szczepańska-Zakrzewska, Elżbieta Stankiewicz i Waldemar Jarosz (Koszalin). Czwarty członek grupy jest co roku inny, zapraszany spośród artystów zdecydowanie różniących się od pozostałych członków Group 4 , zawsze spoza Koszalina.

Poprzedni artykułLider z Lęborka remisuje na ciężkim terenie
Następny artykułWitold Gadowski spotka się z lęborczanami