Reklama

Po raz czwarty miłośnicy fotografii w Lęborku spotkają się na imprezie Photo Day. Uczestnicy wybiorą się do lęborskiego muzeum, gdzie będą mieli okazję wykonać niepowtarzalne ujęcia zgromadzonych tam eksponatów.

Lęborski Klub Fotograficzny oraz Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” zapraszają wszystkich chętnych 20 kwietnia (sobota) o godz. 10.00 do Centrum Informacji Turystycznej „Brama Kaszubskiego Pierścienia” przy Al. Niepodległości 6.

Inspiracje do ciekawych ujęć, uczestnicy wspólnego fotografowania będą mogli znaleźć między innymi na wystawie archeologicznej „Odkrywanie przeszłości” – ukazującej materialne pozostałości człowieka w czasach, z których nie znamy źródeł pisanych (epoka: kamienia, brązu, żelaza). Oglądać i fotografować będzie można eksponaty związane z historią Lęborka i Ziemi Lęborskiej od wczesnego średniowiecza po okres lokacji miasta przez Zakon Krzyżacki oraz rozwój miasta jako ośrodka administracji i władzy lokalnej. Do dyspozycji będzie również gabinet numizmatyczny ze „skarbem Lęborka”, gabinet Paula Nipkowa i wystawa etnograficzna.

Efekty wspólnego fotografowania wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość zaprezentowania w CIT „Brama Kaszubskiego Pierścienia”, a wybrane prace zostaną zamieszczone na stronie LKF i Facebooku. Najlepsze zdjęcia zostaną zaprezentowane na wystawie fotograficznej.

Zobacz także: Wernisaż wystawy trzeciego Photo Day >>

Do tej pory imprezy Photo Day odbywały się na ulicach Lęborka, w ratuszu oraz lęborskich basztach, a także w budynkach Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych. Za każdym razem uczestniczyli w niej różni pasjonaci fotografii, bez względu na posiadany sprzęt i umiejętności.