Reklama

Rekordowa liczba ponad stu osób skorzystała w tym roku z bezpłatnej pomocy w przygotowaniu rocznego zeznania podatkowego PIT. Akcję po raz piąty zorganizowała Agnieszka Pujsza-Pomorska, radna powiatowa oraz z zawodu księgowa.

Dyżury pań pomagających mieszkańcom naszego powiatu w rozliczeniu PITa odbywały się w Domu Parafialnym O. Franciszkanów przy Sanktuarium Św. Jakuba Ap.

fot. www.agnieszkapomorska.pl

– Moja, mamy Janiny i koleżanki Agnieszki Wieczorkiewicz inicjatywa zatacza coraz szersze kręgi. W tym roku z naszej pomocy skorzystało aż 117 osób – mówi Agnieszka Pujsza-Pomorska. – Podczas jednego dyżuru przyszło aż 40 osób. W takiej sytuacji po sprawdzeniu dokumentów brałyśmy zeznania do domu, tam wypełniałyśmy i wydawałyśmy tydzień później – dodaje radna.

Jak mówią uczestniczki inicjatywy, wśród szukających pomocy przeważały proste sprawy. Choć trafiło się także kilka, nad którymi trzeba było się dłużej pochylić, np. przebić przez stosy faktur za leki u osób o orzeczonej niepełnosprawności.

Podatnicy mogli przekazać 1% na wybrany przez siebie cel, lub skorzystać z listy instytucji czy osób niepełnosprawnych z terenu powiatu lęborskiego uprawnionych do zbierania 1%.

– Chciałabym podziękować o. Proboszczowi Romanowi Zioła za udostępnienie pomieszczenia w Domu Parafialnym i stworzenie przyjemnego i dyskretnego miejsca do pracy – podsumowuje Agnieszka Pujsza-Pomorska i zapowiada, że jeżeli pozwolą na to okoliczności, pomoc przy PITach zostanie zorganizowana także w przyszłym roku.