Reklama

Ostatnie dwa tygodnie były dla lęborskich karateków pasmem wielu zwycięstw. Zawodnicy Shotokanu przywożą medale z imprez o randze międzynarodowej i uczestniczą w kolejnych seminariach, podnoszących ich umiejętności.

W dniach 15-17 marca odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Funakoshi Cup 2013 we Wrocławiu. Klub Karate Shotokan Lębork reprezentowało 7 zawodników: Natasza Olkowska, Agnieszka Kreft, Bartłomiej Olkowski, Alicja Olkowska, Adrian Lewandowski, Rafał Milewczyk i Michał Parczewski. Występ zawodników oceniany jest na bardzo udany. Młodzi adepci przywieźli sześć medali w tym: jedno złoto Nataszy Olkowskiej w kumite młodziczek, srebro Michała Parczewskiego w kumite seniorów – 67 kg oraz cztery brązy, które zdobyli: Agnieszka Kreft , Rafał Milewczyk , Bartłomiej Olkowski. Brązowe medale powędrowały także do dziewcząt w kata drużynowym.

fot. archiwum klubu

Kolejne sukcesy pojawiły się 24 marca w Bydgoszczy, gdzie odbył się Międzynarodowy Turniej Karate WKF Central Europe Open. Sportowcy ponownie wspaniale się spisali. Zawodniczka Natasza Olkowska  wróciła z pierwszym miejscem w konkurencji 12-13 lat -45 kg . I miejsce również zdobył Hubert Judycki w konkurencji 9 lat chłopców +30 kg . II miejsce dla Agnieszki Kreft w konkurencji kadetek -47 kg. II miejsce  także dla Bartłomieja Olkowskiego  w konkurencji kadetów +70 kg. Jedna z młodszych zawodniczek klubu, Aleksandra Klimik zdobyła brąz w konkurencji 8-9 lat Kata . Ponadto występowali jeszcze Adrian Lewandowski , który miał bardzo dobry występ w Kata i w Kumite ,Karolina Kryńska w Kata i Kumite 8-9 lat, lecz zabrakło szczęścia.

Dzień wcześniej w Bydgoszczy odbyły się XXXV Mistrzostwa Polski Karate WKF Seniorów, w których wystąpiło dwóch zawodników z lęborskiego klubu, Michał Parczewski i Magda Michalska, w konkurencji Kumite indywidualne. Po wyczerpujących walkach niestety nie udało im się przywieźć medali lecz należy nadmienić iż był to ich pierwszy występ w tak prestiżowych zawodach seniorskich. Sklasyfikowani zostali na siódmych miejscach.

Oprócz tego zawodnicy wzięli udział w seminarium, które poprowadził Hanshi Kenneth Funakoshi 10 dan. Seminarium poprowadziła również wielokrotna mistrzyni Europy Eva Tulejova 3 dan ze Słowacji.

Galeria

[nggallery id=217]