Reklama

W dniach 27 marca – 13 kwietnia Gdańska Organizacja Turystyczna zaprasza na dobrą zabawę w 3D z historią Gdańska w tle. Multimedialna aplikacja „gdansk4u MOBILE Adventure” jest pierwszą grą miejską w Polsce, która wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość w prezentacji zabytków miasta.

Udział w grze może wziąć każdy, kto posiada smartfon lub inne urządzenie z systemem operacyjnym Android. Zabawę rozpoczynamy pobraniem na telefon aplikacji „gdansk4u MOBILE Adventure” ze strony www.gdansk4u.ctadventure.pl oraz wypełnieniem znajdującego się tam formularza uczestnika gry. Pobrana aplikacja ukazuje mapę z wyznaczonymi pięcioma punktami na terenie Głównego Miasta w Gdańsku. Każdy punkt to inny zabytek widziany w rozszerzonej rzeczywistości.

– Gra „gdansk4u MOBILE Adventure” jest pierwszą grą miejską w Polsce, która wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość w prezentacji zabytków miasta – mówi Izabela Koch z Gdańskiej Organizacji Turystycznej, organizatora zabawy.

Na zakończenie gry, należy 13 kwietnia do godz. 15 udać się do szóstego i ostatniego punktu, czyli do stoiska Gdańskiej Organizacji Turystycznej na Gdańskich Targach Turystycznych w Amber Expo . Każdy uczestnik weźmie udział w losowaniu specjalnych nagród, m.in. voucherów na kolacje w gdańskich restauracjach i hotelach oraz biletów na imprezy kulturalne.

Rzeczywistość rozszerzona (ang. Augmented Reality) to system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Zazwyczaj wykorzystuje się obraz z kamery np. w telefonie, na który nałożona jest generowana w czasie rzeczywistym grafika 3D. Wykorzystywana w różnych obszarach nauki i biznesu. W medycynie przez obrazowanie medyczne, lekarze mogą mieć dostęp do danych na temat struktury i czynności narządów wewnętrznych pacjenta. W lotnictwie instrumenty pokładowe pokazują pilotom ważne dane na temat ukształtowania terenu, który widzą przed sobą. Massachusetts Institute of Technology stworzył program „Detektywi Środowiskowi”. Studenci na terenie campusu uczelni zdobywają wiedzę o ekosystemie wyszukując wskazówki i stopniowo odkrywając tajemnicę. Używają w tym celu palmtopów oraz systemu nawigacji GPS.

Poprzedni artykułKlub Karate Shotokan Lębork z dobrą passą
Następny artykułFregata jest otwarta na lęborskich artystów