Reklama

Kilkaset osób przeszło dzisiaj ulicami Lęborka podczas marszu w obronie wolności mediów. Oprócz obrońców Telewizji Trwam i Radia Maryja, uczestniczyli w nim głównie przeciwnicy obecnie rządzącego w Polsce establishmentu.

Inspiracją dla marszu w Lęborku, był wielki wiec „Obudź się Polsko!”, który przed miesiącem odbył się w Warszawie. Brali w nim udział także lęborscy obrońcy Telewizji Trwam, którzy postanowili zorganizować podobną manifestację w swoim mieście.

Wśród wielu polskich flag oraz tych z symbolami Solidarności, przeważały hasła antyrządowe. – Chcemy, żeby jak najszybciej zmienił się rząd, walczymy o prawdę – mówili uczestnicy marszu.

fot. Sławomir Łukaszuk

Pomorscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, którzy wzięli udział w marszu, zgodnie podkreślają, że po upadku komunizmu wolność słowa jeszcze nigdy nie była tak ograniczana, jak za rządów Platformy Obywatelskiej. Janusz Śniadek – poseł PiS twierdzi, że w wolnej Polsce musimy walczyć znów o te same wartości, o które walczyliśmy w czasach komunizmu. Musimy walczyć, żeby na ścianie mógł zawisnąć krzyż i mogły istnieć wolne, katolickie media.

Zobacz więcej zdjęć z marszu na naszym fanpage’u: www.fb.com/elebork >>

Działacze PiS zapowiadają kolejne manifestacje w obronie wolności słowa. – Takie marsze, jak ten w Lęborku, chcemy zorganizować we wszystkich Pomorskich miastach i gminach – zapowiada Jolanta Szczypińska, posłanka PiS ze Słupska.

Galeria

[nggallery id=171]

fot. Sławomir Łukaszuk