Reklama

Piłkarze Pogoni Lębork odzyskują pozycję w Słupskiej Klasie Okręgowej. Po wygranej na własnym boisku 3:1 ze Startem Miastko i remisem wicelidera, wrócili na pierwsze miejsce w tabeli.

Od początku meczu z beniaminkiem z Miastka Pogoń ruszyła do ataku, strzelając łatwo w ciągu kwadransa, między 8 a 23 minutą, trzy gole. Na listę strzelców wpisali się kolejno Mateusz Stankiewicz, Sylwester Ilanz i Rafał Morawski. Gol lidera przyjezdnych Tomasza Ciemniewskiego po nieco ponad pół godzinie przywrócił gościom nadzieję na lepszy wynik, ale na nadziejach się skończyło.

fot. pogon.lebork.pl

W drugiej połowie nie zobaczyliśmy już goli, choć były ku temu okazje z jednej, jak i z drugiej strony. Pogoń spuściła z tonu a i goście nie mając nic do stracenia zagrali dużo odważniej i kilka razy niepokoili bramkę Skrzypczaka. Ze strony Pogoni najlepszych okazji nie wykorzystał Ilanz, który przegrywał pojedynki z bramkarzem Startu. Po dziewiątej wygranej w tej rundzie, przy remisie Brdy z Piastem, Pogoń po jednej kolejce przerwy wróciła na pierwsze miejsce w Słupskiej Klasie Okręgowej.

Podobny scenariusz jak w meczu ze Startem przerabialiśmy dwa tygodnie wcześniej w wygranym 4:1 meczu w Lęborku z KS Damnicą, także beniaminkiem. Narzucenie własnych warunków gry od początku przez faworyta i szybko strzelone trzy gole ustawiły losy rywalizacji.

Piłkarze obu drużyny mieli w sobotnie popołudnie niezłe warunki do gry. Nie padało, ale było dosyć zimno i chyba to miało wpływ na niską frekwencję na trybunach. Słabą frekwencję, nawet w porównaniu z ławką gości, miała ławka rezerwowych Pogoni, na której obok bramkarza Dominika Czekirdy zasiadł Mateusz Krajnik i przywrócony do drużyny obrońca Szymon Bach, który po raz ostatni zagrał 5 tygodni temu w pucharowym meczu w Czarnej Dąbrówce. Zabrakło więc Grzegorza Kowalskiego, Roberta Żółtowskiego, Rafała Główczewskiego i Rafała Malka.

Pogoń Lębork – Start Miastko 3:1 (3:1)

  • bramki: 1:0 Mateusz Stankiewicz (8), 2:0 Sylwester Ilanz (16), 3:0 Rafał Morawski (23), 3:1 Tomasz Ciemniewski (31)
  • Pogoń: Skrzypczak – Kołucki, Jasiński (kapitan), Kozakiewicz, Haraszczuk (66 Krajnik) – Witkowski, Kalamaszek, Morawski – Stankiewicz, Ilanz, J. Żmudzki (73 Bach)
  • Start: Dobrowolski – Śliżewski, Goman, Świąder, Miastkowski (85 Mrugała) – R. Breszka (70 Gostomski), Kapica (80 Wolski), Szuta, Ciemniewski, Ł. Mostowski, Mirączka (46 Różański)